Dan Cake otwiera nowe centrum logistyczne za 50 mln zł. "To kolejny krok milowy"

Dan Cake otwiera nowe centrum logistyczne za 50&nbspmln&nbspzł. "To kolejny krok milowy"

Nowa inwestycja firmy Dan Cake Polonia ma pomóc producentowi uniezależnić się. Do tego czasu spółka była zmuszona podnajmować aż trzy zewnętrzne magazyny. Dzięki 50-milionowej inwestycji, Dan Cake uniezależnił się od zewnętrznych podmiotów i zbudował własną przestrzeń magazynową.

W ramach inwestycji o wartości 50 mln złotych na powierzchni 4,5 tys. mkw. zbudowane zostały trzy hale – załadunkowa, łącznikowa oraz w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Magazyn o wysokości 32 metrów mieści aż 6400 palet i wyposażony jest w wielopoziomowe regały.

Producent uniezależnia się od zewnętrznych podmiotów

Zanim firma zdecydowała się na budowę własnego centrum logistycznego, podnajmowała trzy zewnętrzne magazyny.

"Było to rozwiązanie nie tylko bardziej kosztowne, ale także generujące wiele wyzwań, biorąc pod uwagę wszystkie etapy łańcucha dostaw. Naturalnym stało się dla nas to, by uniezależnić się od zewnętrznych podmiotów i zbudować własną przestrzeń magazynową, która nie tylko odpowie na nasze obecne, jak i przyszłe zapotrzebowanie, ale która także będzie nowoczesna i w pełni zautomatyzowana" – mówi Gabriel Radwan, szef logistyki Dan Cake Polonia.

Ważny moment dla Dan Cake w Polsce

Ten etap rozbudowy i automatyzacji zakładu produkcyjnego Dan Cake to kolejny krok milowy w rozwoju firmy – czytamy w komunikacie spółki. "Dla Dan Cake to z pewnością duży krok do przodu. Procesy automatyczne są przyszłością i nasza firma świadomie w nie inwestuje" – dodaje Gabriel Radwan, szef logistyki Dan Cake Polonia.

Spółka działa na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego i wszystkie dotychczas podejmowane przez nią inwestycje wynikają z zezwoleń strefowych oraz ostatniego zezwolenia Polskiej Strefy Inwestycji, w ramach której już wcześniej uruchomiona została kolejna linia produkcyjna do produkcji Bułeczek Mlecznych i Bułek do burgerów.

W ramach obecnie zakończonego etapu rozbudowy zakładu produkcyjnego Dan Cake zadbano również o niezbędną infrastrukturę, taką jak drogi dojazdowe czy parkingi. Tym samym po rozbudowie metraż zakładu wzrósł do ponad 20 tys. mkw..

Mocno wierzymy, że to automatyzacja procesów jest dla zakładów produkcyjnych kluczowym aspektem, który pozwala utrzymywać rentowność produkcji. Dlatego nasza firma od lat inwestuje w tego typu rozwiązania. Proces rozbudowy i unowocześniania zakładu produkcyjnego Dan Cake prowadzimy nieprzerwanie od 2013 roku, a na te cele spółka wydała już ponad 313 milionów złotych.

Małgorzata Chudzik, członek zarządu Dan Cake Polonia

Dan Cake Polonia to producent w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce. Od 2004 roku Spółka jest częścią międzynarodowej grupy, która posiada swoje zakłady produkcyjne w Danii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Polsce oraz w Bangladeszu. 


Fot. materiały prasowe Dan Cake

Reklama