Kaufland rozszerza usługi kurierskie w swoich sklepach. Sieć rozpoczyna współpracę z DPD

Kaufland rozszerza usługi kurierskie w swoich sklepach. Sieć rozpoczyna współpracę z&nbspDPD

Operator logistyczny DPD, sieć handlowa Kaufland i operator technologiczny Pointpack S.A. rozwijają współpracę w zakresie obsługi przesyłek w punktach nadawczo-odbiorczych.

Współpraca firmy kurierskiej DPD, sieci handlowej Kaufland oraz partnera technologicznego Pointpack. potwierdza, że konsumenci cenią możliwość wyboru przewoźnika, szybkość usługi nadawczo-odbiorczej oraz wygodę. Nadania i odbiory przesyłek DPD są możliwe we wszystkich lokalizacjach Kaufland w całej Polsce.

Zdając sobie sprawę, jak dużą popularnością w okresie przedświątecznym cieszy się możliwość nadawania i odbioru paczek, wyszliśmy naprzeciw potrzebom konsumentów, rozszerzając dotychczasową usługę o kolejną firmę kurierską DPD. Tym samym w punkcie informacyjnym każdego sklepu Kaufland klienci mogą wygodnie nadać i odebrać przesyłkę realizowaną przez DPD oraz DHL Parcel.

Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej w Kaufland Polska

Współpraca z sieciami handlowymi wspiera zielone cele DPD

Rozwiązania oferowane przez DPD Polska opierają się na założeniu, że dziś to konsument decyduje o tym, gdzie, kiedy i jak odbierze swoją przesyłkę. Rozwój usługi kurierskiej w sieciach handlowych wspiera także zieloną strategię DPD, znacznie skracając trasy pokonywane przez kurierów, co wpływa na redukcję śladu węglowego.

Oferując nadawcom i odbiorcom blisko 11,7 tys. punktów DPD Pickup, w tym w sklepach Kaufland, zwiększamy możliwości odbioru paczek przy okazji spaceru czy podczas zakupów. Takie rozwiązanie to nie tylko ukłon w stronę konsumentów, ale też część zielonej strategii DPD.

Łukasz Zembowicz, członek zarządu i dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w DPD Polska

Punkty nadań i odbiorów w postaci DPD Oddziałów Miejskich, automatów paczkowych DPD Pickup Station czy też zlokalizowane w placówkach agencyjnych, w sieciach handlowych czy w sklepie za rogiem przejmują sporą część wolumenu, co znacząco skraca trasy pokonywane przez kurierów i obniża ich ślad węglowy.


Foto: mat. prasowe