Zmiany w Unilever. Rafał Trydeński nowym szefem firmy na Polskę, kraje bałtyckie i Ukrainę

Zmiany w Unilever. Rafał Trydeński nowym szefem firmy na Polskę, kraje bałtyckie i Ukrainę

Rafał Trydeński, obecny wiceprezes ds. sprzedaży na Polskę, obejmie dodatkowo stanowisko Head of Country Poland, Baltics and Ukraine w Unilever, zastępując na tym stanowisku Jean-Francois Entienne’a.  

Kim jest nowy Head of County Poland, Baltics & Ukraine w Unilever?

Rafał Trydeński związany jest z Unileverem od 26 lat. W ciągu tego czasu pełnił role w praktycznie wszystkich działach firmy.

Pracował między innymi na stanowiskach kierownika działu planowania Home & Personal Care na Polskę i kraje bałtyckie, dyrektora relacji z klientami w kanale nowoczesnym, dyrektora krajów nadbałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia), dyrektora działu Home Care, oraz dyrektora sprzedaży w kanale nowoczesnym.

Ustępujący z funkcji Jean-François Etienne obejmie nowo utworzone stanowisko szefa dywizji Home Care na Europę Wschodnią i DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria).

Wyjątkowy moment w historii Unilever

"Obejmując to stanowisko po 26 latach pracy w firmie, obejmuję je również w najbardziej ekscytującym momencie tego okresu" – skomentował Rafał Trydeński. Nowy szef firmy na Polskę, kraje bałtyckie i Ukrainę zwrócił uwagę na zmiany w obrębie elastyczności modelu pracy, który zmienił się na zdalny oraz hybrydowy oraz, toczących się w tym samym czasie,  kluczowych zmianach na poziomie całego biznesu.

Równocześnie jesteśmy w trakcie wdrażania gigantycznych zmian w naszym modelu biznesowym z priorytetem, na to by prowadzić go w sposób odpowiedzialny. Postawiliśmy przed sobą ambitne cele i dokładamy wszelkich starań, by je zrealizować.

Rafał Trydeński

Wśród kluczowych dla firmy założeń znajdują się m.in. te dotyczące plastiku – firma do 2025 roku chce zbierać i przetwarzać więcej plastiku niż sprzedaje, a także zeroemisyjności – do 2030 roku Unilever planuje przejść na energię ze źródeł odnawialnych. Firma dąży do osiagnięcia poziomu zera emisji w działalności, a także by 100% jej składników ulegało biodegradacji.

"Przed nami wiele ekscytujących projektów, które dzięki pozytywnej energii zespołów, z pewnością wprowadzimy w życie" – podsumował Rafał Trydeński.


Foto: mat. prasowe

Reklama