Evangelos Evangelou, Herbapol-Lublin: W przyszłym roku należy się spodziewać brutalnej weryfikacji

Evangelos Evangelou, Herbapol-Lublin: W przyszłym roku należy się spodziewać brutalnej weryfikacji

W 2022 roku globalna gospodarka musiała zmierzyć się z wyjątkowymi wyzwaniami – zaznacza Evangelos Evangelou, prezes zarządu Herbapol-Lublin. Jak wyjaśnia, w tym czasie na konsekwencje kilkuletniej pandemii nałożyły się dalekosiężne skutki wojny w Ukrainie.

Kulminacja wyzwań

Wśród wyzwań, przed którymi w 2022 roku stanęła cała branża przemysłu spożywczego Evangelos Evangelou wymienia m.in. ograniczoną dostępność surowców czy brak płynności w łańcuchu dostaw. 

Ta sytuacja pokazała jak ważne jest odpowiednie planowanie oraz właściwa współpraca z dostawcami. Tylko dzięki wcześniejszym zakupom kluczowych surowców, możliwe było zapewnienie pewnego zabezpieczenia w tym zakresie.

Evangelos Evangelou, prezes zarządu Herbapol-Lublin

2023 rok zweryfikuje wiele przedsiębiorstw

Jak prognozuje prezes Herbapol-Lublin, 2023 rok będzie czasem "brutalnej weryfikacji". Cało wyjdą z niego stabilne firmy.

W przyszłym roku należy się spodziewać brutalnej weryfikacji modeli funkcjonowania dla wielu przedsiębiorstw, której część z nich nie podoła. To naturalne zjawisko podczas każdego kryzysu. 

Co więcej, z uwagi na coraz wyższe stopy procentowe, odsetki będą coraz większym obciążeniem dla spółek, które ratują niekiedy już dzisiaj działalność operacyjną kredytami. W tym wyjątkowym czasie zatem warto stawiać na stabilne firmy, które mają sprawdzony model działania i odpowiednie zaplecze zasobów, także tych finansowych.

Evangelos Evangelou, prezes zarządu Herbapol-Lublin

Foto: Evangelos Evangelou, prezes zarządu Herbapol-Lublin (mat. redakcji)

Reklama