Auchan wprowadza zupełnie nowy koncept sklepu. Detalista chciał "wymyślić hipermarket na nowo"

Auchan wprowadza zupełnie nowy koncept sklepu. Detalista chciał "wymyślić hipermarket na nowo"

Auchan planuje rewolucje na rynku hipermarketów. Detalista wdraża właśnie zupełnie nową koncepcję sklepu. Pierwszy hipermarket po gruntownej przebudowie został właśnie otwarty w Piasecznie – pierwszej lokalizacji sieci od chwili wejścia na polski rynek w 1996 r.

Dział warzywny jak na targu, strefa alkoholowa z sommelierem, pokazy gotowania, punkty animacji dla rodzin czy też strefa bistro – to jedynie część spośród zmian, które Auchan wdrożył w nowym koncepcie hipermarketu. Celem, który detalista zakładał przystępując do prac nad wdrażaną obecnie koncepcją było "wymyślenie hipermarketu na nowo".

"Hipermarket wymyślony na nowo"

Jednym z podstawowych założeń nowego konceptu było przekształcenie hipermarketu w sposób, który pozwoli klientom czuć się w nim bardziej komfortowo. Ścieżki zakupowe zaprojektowane zostały tak, by pozwolić na wybór krótszej lub dłuższej drogi, w zależności od preferencji klienta w danej chwili. Uwzględniają też różne zintegrowane misje zakupowe – zapewniając przy tym klientom przyjemność odkrywania czy dodatkowe atrakcje – dzięki punktom animacji dla rodzin i dzieci, które przecinają trasy zakupowe.

Nieustannie dbamy o siłę nabywczą polskiego konsumenta, oferując najniższe ceny - co regularnie potwierdzają niezależne rankingi. Mamy natomiast świadomość jak dynamicznie ewoluuje świat konsumenta, a to wymaga także ewolucji konceptów sprzedażowych. Chodzi nie tylko o zastosowanie nowych technologii, innowacyjnych rozwiązań, czy budowanie oferty z myślą o wyborach coraz bardziej świadomego konsumenta, ale też o stworzenie przyjaznej, komfortowej przestrzeni, w której zupełnie nowe doświadczenia zakupowe będą źródłem przyjemności i wielu pozytywnych emocji.

Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska

W Strefie Kuchnia obejrzeć można pokazy przygotowywania potraw i przetestować produkty z oferty AGD, a w specjalnie zaprojektowanej dla dzieci strefie animacji wziąć udział w kreatywnych warsztatach, obejrzeć pokaz zabawek, czy po prostu dobrze spędzić czas w przyjaznej atmosferze. 

Nowy układ hipermarketu – strefy pełne życia

Rewolucyjną zmianą wprowadzoną zgodnie z nowym konceptem jest stworzenie nowego układu specjalnych pełnych życia stref, dostępnych wprost z obu wejść do sklepu, tak by oferować wyjątkowe doświadczenia zakupowe – angażując i inspirując klientów już na początku ich ścieżki zakupowej.

Po lewej stronie od wejścia pojawiła się tętniąca życiem Strefa BISTRO oraz rozbudowany Świat Produktów Świeżych, a po prawej stronie sklepu nowa Strefa Home & Deco oraz Strefy Sezonowe, w których dynamicznie zmieniające się sezonowe produkty i aranżacje wnoszą efekt nowości, pobudzając ciekawość i zachęcając do odkrywania oferty sklepu.

Na obiad przy okazji zakupów. Stekownia i Pierogarnia w sklepie Auchan

Prawdziwą rewolucję przeszła lewa strona hipermarketu, czyli strefa dedykowana produktom  świeżym – w tym produktów Pewni Dobrego, pochodzących z upraw i hodowli kontrolowanych, bez antybiotyków i pestycydów. Dużą nowością jest tu rozbudowana część gastronomiczna, czyli Strefa BISTRO, w której znajdują się Stekowania, Pizzeria, Pierogarnia i Cukiernia.

Świat Produktów Przemysłowych

Wejście po prawej stronie na halę sprzedaży prowadzi wprost do Strefy Home & Deco oraz Stref Sezonowych, które stały się już znakiem rozpoznawczym Auchan. Tam klienci znajdą działy Majsterkowania i Artykułów dla zwierząt, któe zostały poszerzone i oferują bogaty wybór produktów po niskich cenach.

Świat Sportu to kolejna strefa, w której znajdą się produkty sportowe oraz ubrania sportowe marki Auchan In Extenso, które w szerszej gamie oferowane są w Świecie Tekstyliów Auchan tuż obok działu Biżuteria.

Plac zabaw w dziale z zabawkami

Kolejnym elementem "Światu Produktów Przemysłowych" w Auchan jest dział Zabawek, który został wzbogacony został o specjalnie wydzieloną, pełną życia przestrzeń zabaw dla dzieci – miejsce animacji, edukacji i innych aktywności.

Świat Ogrodu to z kolei przestrzeń dla pasjonatów kwiatów, roślin doniczkowych – miejsce kojarzone z przyjemnością, czasem wolnym, zdrowym trybem życia i dbaniem o otoczenie. To miejsce centralne sklepu.

31 kas samoobsługowych w Auchan

Dla komfortu klientów powiększono dedykowaną strefę kas samoobsługowych. Obecnie mogą szybko dokonać płatności w 31 nowoczesnych, przyjaznych i funkcjonalnych kasach  samoobsługowych, lub w 33 nowoczesnych kasach z obsługą.

Na szczególne podkreślenie zasługują zmiany dokonane w Strefie Obsługi Klienta związane z poprawą komfortu oraz ofertą pełnego wachlarza usług: od pocztowych poprzez click & collect czy współpracy z Too Good To Go i Glovo. Dodatkowo, w wyposażonej
w wygodne meble strefie obsługi klienta został wprowadzony system automatyzacji obsługi, który pozwala znacząco skrócić czas oczekiwania. 

Sklep korzysta wyłącznie z zielonej energii

Warto również podkreślić aspekty proekologiczne po przebudowie: wymieniono nowe oświetlenie na LED oraz wprowadzono dynamiczny i sterowalny system oświetlenia hali sprzedaży polegający na automatycznym dostosowaniu natężenia oświetlenia do pory dnia i zadanego programu pracy. Wymieniono instalację chłodnictwa spożywczego z freonowej na CO2, co również wpłynie na obniżenie śladu węglowego.

Wszystkie meble chłodnicze są wyposażone w zamykane, szklane drzwi, wentylatory EC oraz oświetlenie LED. Odzysk ciepła technologicznego z instalacji chłodniczej jest przeznaczony na podgrzanie ciepłej wody użytkowej. Nowoczesne rozwiązania w maszynowni chłodniczej pozwalają na obniżenie zużycia prądu względem klasycznej instalacji CO2 o kilkanaście procent. Sklep korzysta jedynie z zielonej energii.

Recyklomat w sklepie Auchan

Dodatkowo w sklepie uruchomiono recyklomat, który pozwala na zbieranie opakowań szklanych oraz butelek plastikowych, a w przyszłości również puszek aluminiowych. Klient ma również możliwość dokonywania zakupów do własnego opakowania, zwłaszcza na Działach Tradycyjnych (na wagę). Sklep nie marnuje żywności - specjalna strefa “Nie marnujemy-ratujemy!” oferuje produkty z krótką datą ważności po bardzo niskich cenach.

Godziny otwarcia sklepu Auchan w Piasecznie

Hipermarket Auchan w Piasecznie jest czynny w godzinach od 6.30 do 22.00 od poniedziałku do soboty.


Foto: Wszystkie zdjęcia pochodzą z biura prasowego Auchan Retail Polska

Reklama