GLS rozwija swój biznes w Polsce. Firma logistyczna ma już 50 filii w kraju

GLS rozwija swój biznes w&nbspPolsce. Firma logistyczna ma już 50 filii w kraju

GLS Poland właśnie uruchomiła trzy nowe oddziały. Obecnie firma posiada już 50 lokalizacji na mapie Polski. Tylko w tym roku powiększyła się o 5 nowych filii w kraju.

"Inwestycje w infrastrukturę są niezbędnym elementem naszej działalności. W centrum naszego działania zawsze są oczekiwania klientów, a dzięki rozwojowi sieci jesteśmy w stanie jeszcze elastyczniej reagować na zmieniające się potrzeby rynku" – mówi Małgorzata Markowska, promotion & communication manager GLS Poland. Jak podkreśla, dzięki nowym filiom GLS będzie jeszcze lepiej przygotowany do zbliżającego się szczytu świątecznego.

Ważny punkt w północnej Polsce

Nowo otwarta filia w Elblągu w województwie warmińsko-mazurskim to ważna lokalizacja dla GLS pozwalająca na zwiększenie efektywności w północnej Polsce.

Nowy oddział odciąży filię w Olsztynie i będzie miał duży wpływ również na pracę naszych punktów w województwie pomorskim. Elbląg przejmie część przesyłek, które do tej pory trafiały do naszych lokalizacji Gdańsk-Straszyn i Starogard-Rywałd.

Artur Antos, dyrektor operacyjny regionu Wschód GLS Poland

Dzienna wydajność nowej filii to 2100 paczek doręczonych i 1150 paczek odebranych. Nowy oddział GLS znajduje się w Elblągu przy ulicy Lotniczej. Ma dwie bramy rozładunkowo-załadunkowe, dwadzieścia bram kurierskich, a powierzchnia magazynowa i biurowa obiektu to 1310 mkw.

Dynamiczny rozwój na Śląsku

GLS systematycznie poszerza również swoją sieć na Śląsku. To właśnie w Jaworznie i Ogrodzieńcu firma otworzyła dwie kolejne filie w tym województwie, w Jaworznie, który łącznie będzie dysponować 18 bramami kurierskimi i 3 rozładunkowo-załadunkowymi oraz w Ogrodzieńcu. Jego wydajność jest liczona dziennie w 1000 paczek doręczonych i 700 odebranych. 

Otwarcie Jaworzna i Ogrodzieńca to kolejny krok w strategii otoczenia centrum Śląska filiami lokalnymi. Inwestycje te mają być swoistymi satelitami dbającymi o najwyższą jakość logistyki i będą miały połączenie z uruchomioną w listopadzie nocną sortownią w Czeladzi. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić atrakcyjne możliwości odbioru wszystkim firmom zlokalizowanym na Śląsku. Jednak to jeszcze nie jest nasze ostatnie słowo w rozwoju tego rejonu.

Michał Dojcz, dyrektor operacyjny regionu Południe GLS Poland

50 filii w Polsce

Obecnie, po uruchomieniu nowych filii, GLS posiada 50 lokalizacji na mapie Polski. W ramach GLS w Polsce funkcjonuje również blisko 5000 punktów Szybkiej Paczki w doskonale skomunikowanych lokalizacjach.

Cała sieć Grupy GLS to ponad 120 centrów dystrybucji oraz ok. 1600 oddziałów w Europie oraz na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i w Kanadzie.


Foto: mat. prasowe

Reklama