Coca-Cola inwestuje w zieloną flotę. Do 2030 roku wszystkie samochody będą niskoemisyjne

Coca-Cola inwestuje w zieloną flotę. Do 2030 roku wszystkie samochody będą niskoemisyjne

Zgodnie ze strategią Net Zero, Coca-Cola HBC zobowiązała się do 2040 roku osiągnąć zerową emisję netto w całym łańcuchu wartości. Jednym z kroków do realizacji celu jest wdrożenie programu Green Fleet. Producent planuje do 2030 roku korzystać wyłącznie z elektrycznych lub hybrydowych pojazdów w ramach swojej floty.

W ramach programu Green Fleet marka nawiązała współpracę z Arval Service Lease Polska – liderem rynku wynajmu długoterminowego i zrównoważonej mobilności. Kontakt zakłada dostarczenie do floty Coca-Cola HBC m.in. 389 pojazdów hybrydowych.

Coca-Cola HBC inwestuje w niskoemisyjne samochody

Inwestycje w niskoemisyjne rozwiązania są kolejnym krokiem, który Coca-Cola HBC wykonuje w kierunku realizacji strategii zrównoważonego rozwoju.

"Chcemy, by elektryczne auta stopniowo zastępowały tradycyjne, dlatego wraz z rozwojem infrastruktury w naszych czterech krajach, będziemy wymieniać firmowe samochody" – mówi Ksenija Todic, dyrektorka Łańcucha Dostaw w Coca-Cola HBC Polska i kraje bałtyckie.

Kolejny krok w kierunku realizacji celów zrównoważonego rozwoju

Współpraca pomiędzy Coca-Cola HBC, a Arval umożliwi transformację floty w kierunku alternatywnych rozwiązań transportowych o niskiej lub zerowej emisji dwutlenku węgla. Tylko w październiku i listopadzie Arval zasilił flotę partnera hybrydowymi pojazdami, tj. Toyota Yaris Cross (275 aut), Toyota Corolla (80 aut), Toyota Camry (34 samochody) oraz 23 sztukami aut marki Skoda Scala z silnikiem benzynowo-gazowym.

Cieszymy się, że lider produkcji i dystrybucji napojów znanych na całym świecie, dla którego niezawodna i nowoczesna flota jest jednym z kluczowych narzędzi codziennej pracy, wybrał naszą propozycję. Coca-Cola HBC Polska przy naszym wsparciu buduje flotę opartą o pojazdy niskoemisyjne, które w mniejszym stopniu oddziałują na środowisko i są bardziej ekonomiczne w eksploatacji.

Iwona Mańkowska-Szymborska, Business Manager Arval Service Lease Polska

Producent planuje, by przed 2030 rokiem wszystkie pojazdy w ramach jego floty były w pełni elektryczne lub hybrydowe. Umowa wynajmu jest kontraktem wieloletnim. To pierwszy tego typu kontrakt pomiędzy Arval, a Coca-Cola HBC Polska.


Foto: mat. prasowe

Reklama