Profesja łączy siły z browarem Stu Mostów. To "prawdziwa piwowarska solidarność"

Profesja łączy siły z browarem Stu Mostów. To "prawdziwa piwowarska solidarność"

Browar Stu Mostów to wrocławski biznes, który funkcjonuje na rynku od 2014 roku. Po tym, jak Mazurska Manufaktura została zmuszona do opuszczenia dotychczasowej siedziby, przyszedł do niej z pomocną dłonią. W ramach zawiązanej współpracy produkcja marki Profesja nadal zlokalizowana będzie we Wrocławiu, w browarze Stu Mostów. Ten natomiast zyska dostęp do ogólnopolskich kanałów dystrybucji Manufaktury. 

Nawiązana współpraca to kolejny krok Mazurskiej Manufaktury do skrócenia łańcucha dostaw, usprawnienia kwestii logistycznych, a w konsekwencji do redukcji kosztów operacyjnych. Piwa browaru Profesja będą warzone we współpracy z Browarem Stu Mostów. Współpraca z Browarem Stu Mostów, poza kwestiami związanymi z produkcją, obejmie także wzajemną dystrybucję piw.

"Prawdziwa piwowarska solidarność"

Profesja to założony w 2015 r. wrocławski browar rzemieślniczy, który przez lata funkcjonowania wyrobił sobie znaną i cenioną, zwłaszcza wśród miłośników piw kraftowych, markę. Pod koniec 2021 r. browar trafił pod skrzydła Mazurskiej Manufaktury S.A., a jego właściciele stali się udziałowcami spółki ze Szczytna. Jeden z założycieli pełni obecnie rolę głównego technologa Mazurskiej Manufaktury, czuwając m.in. nad recepturami i jakością piw Profesji.

Ze względu na problemy z dotychczasowym lokalem, który był regularnie zalewany przez wodę opadową, w listopadzie br. zdecydowano o przeniesieniu części produkcji do browaru w Szczytnie. Część pozostanie jednak we Wrocławiu, a piwa Profesji będą warzone we współpracy z Browarem Stu Mostów.

Browar Profesja to ceniona wśród miłośników piwowarstwa rzemieślniczego marka, kojarząca się z Wrocławiem, dlatego chcieliśmy, by jej piwa nadal były tutaj warzone. Opuszczenie dotychczasowej siedziby nie było przez nas planowane, ale stało się koniecznością. Z pomocną dłonią przyszedł Browar Stu Mostów, który wykazał się prawdziwą piwowarską solidarnością i zaprosił nas do współpracy. Zatrudnienie w Browarze Stu Mostów znajdzie również część naszej piwowarskiej ekipy. Nadal będziemy rozwijać dystrybucję piw Profesji, do której teraz trafią również piwa Browaru Stu Mostów.

Jakub Gromek, Prezes Zarządu Mazurska Manufaktura S.A.

Mazurska Manufaktura podzieli się swoimi kanałami handlowymi

Obecnie piwa marki Profesja można znaleźć w sieciach takich jak: Carrefour, Auchan, Kaufland, Duży Ben, Al Capone, a od niedawna także Netto. Ich sprzedaż będzie nadal odbywać się również w prestiżowej, wrocławskiej lokalizacji jaką jest Hala Stulecia, a konkretnie znajdująca się w niej restauracja oraz stojący nieopodal Beertruck.

Dystrybucja piw Profesji, od momentu dołączenia browaru do struktur Mazurskiej Manufaktury, znacznie się rozwinęła, osiągając skalę ogólnopolską. Jak zapowiada prezes spółki, jej kanały handlowe będą teraz służyły również sprzedaży piw Browaru Stu Mostów. Ten wrocławski browar funkcjonuje na rynku od roku 2014.

Obecne czasy niosą dla całej branży piwnej poważne wyzwania, więc wartościowe partnerstwa są tym bardziej pożądane. Współpraca między różnymi podmiotami to rozwiązanie korzystne dla każdej ze stron. W ramach porozumienia z Mazurską Manufakturą ustaliliśmy, że piwa Browaru Profesja będą dystrybuowane w naszych kanałach sprzedaży poprzez hurtownie b2b.piwnemosty.pl, którą szczególnie mocno rozwijamy na terenie Dolnego Śląska. Piwa całoroczne Browaru Stu Mostów trafią natomiast do ogólnopolskiej dystrybucji kanałami Mazurskiej Manufaktury.

Grzegorz Ziemian, prezes zarządu Browaru Stu Mostów

Foto: mat. prasowe (Mazurska Manufaktura)

Reklama