Czy kurierzy pracują w sobotę – czy kurier doręczy przesyłkę w sobotę?

Czy kurierzy pracują w sobotę – czy kurier doręczy przesyłkę w sobotę?

Coraz więcej Polaków kupuje online. Wygoda, dostępność o każdej porze, mnóstwo ofert w jednym miejscu – zalet jest wiele. W związku z prężnie rozwijającą się sprzedażą przez internet więcej pracy mają również ci, którzy są odpowiedzialni za dostarczenie paczki – kurierzy.

Godziny pracy kurierów, sprawność doręczania przesyłek, dostępność w poszczególne godziny i dni oraz najważniejsze – czy kurierzy pracują w sobotę – to informacje, których coraz częściej poszukują Polacy oczekujący na swoją przesyłkę. Przyjrzyjmy się bliżej ich pracy oraz temu czy w sobotę pracują kurierzy Inpost i innych firm?

Czy kurierzy pracują w sobotę?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jak wiele firm kurierskich tak wiele rozwiązań organizacji pracy. Chcąc odpowiedzieć na pytanie czy w sobotę pracują kurierzy należy się przyjrzeć poszczególnym firmom kurierskim oraz ich modelom pracy.

Czy kurierzy Inpost pracują w sobotę?

Inpost to jedna z firm kurierskich oferująca szereg rozwiązań w celu sprawniejszego i wygodniejszego doręczania przesyłek, m.in. Paczkomaty. Zgodnie z regulaminem praca kurierów Inpost obejmuje dni robocze. Jednak czy Inpost pracuje w soboty 2022 i czy kurierzy Inpost pracują w sobotę? Tak, ale tylko w wybranych oddziałach i za dodatkową opłatą. Dostawy przesyłek za pośrednictwem tej firmy mogą odbywać się w sobotę do godziny 10:00, 12:00 lub 17:00. Jednak taka przesyłka musi zostać nadana w piątek. Opcja taka występuje najczęściej w lokalnych oddziałach.

Trzeba tutaj jednak również wspomnieć o paczkomatach od InPost, które również są obsługiwane przez kurierów tej firmy. Tak więc czy kurierzy InPost pracują w sobotę i dostarczą nam przesyłkę do paczkomatu? Odpowiedz w tym wypadku brzmi: tak. W przeciwieństwie do kurierów InPost dostarczających przesyłki pod wskazany adres, Paczkomaty są obsługiwane w soboty. Dodatkowo firma jako pierwsza w Polsce zdecydowała się na uruchomienie usługi dostaw w weekendy na terenie całego kraju

Warto też wspomnieć, że kurierzy InPost dostarczają przesyłki do paczkomatów w soboty bardzo często bez dodatkowych opłat (w zależności od serwisu, z którego zostaje zamówiona przesyłka, jednak najczęściej jest to liczone jako dostawa podstawowa)

Czy kurierzy DPD pracują w sobotę?

DPD w ofercie standardowej dostarcza przesyłki od poniedziałku do piątku. W celu sprawniejszej obsługi dostarczania paczek oferuje m.in. punkty DPD Pickup. Czy kurierzy DPD pracują w sobotę? Tak, jednak w takim przypadku należy wybrać taką opcję dostawy i zapłacić za nią więcej. DPD oferuje szeroki zakres godzinowy dostaw w sobotę, paczki rozwożone są od 8:00 do 17:00.

Sytuacja w przypadku kurierów DPD w soboty zmienia się jednak w okresie okołoświątecznym. Firma zdaje sobie sprawę z tego, że listopad i grudzień to miesiące, w których Polacy dokonują wzmożonych zakupów online - za sprawą Cyber Monday, Black Friday i świąt. Aby uspranić obsługę przesyłek, DPD wprowadza od 18 listopada 2023 roku możliwość nadania paczek w soboty i niedziele. Czy to oznacza, że kurierzy DPD pracują w sobotę? 

Mechanizm jest prosty. Paczkę można nadać w weekend. Taka przesyłkę zostaje następnie doręczona przez kuriera DPD w najliższy poniedziałek przypadający po dniu nadania. 

Nadania w sobotę odbywać się będą bez limitów ilościowych poprzez formularz zamówienia kuriera, tak jak w przypadku pozostałych dni tygodnia. Minimalna liczba przesyłek na odbiór w niedzielę to 25. Odpowiednie zgłoszenie na odbiór w niedzielę należy przekazać poprzez dedykowany formularz, najpóźniej w piątek poprzedzający odbiór do godziny 12:00

Czy kurierzy Poczty Polskiej pracują w sobotę?

Kolejną firmą kurierską jest Poczta Polska. Oprócz standardowych doręczeń Poczta Polska oferuje wiele dodatkowych usług, np. doręczenie w dniu nadania, w wyznaczonym czasie bądź doręczenie we wskazanym dniu. Odpowiadając więc na pytanie czy kurierzy Poczty Polskiej pracują w sobotę wystarczy wspomnieć, że wskazanym dniem może być również sobota. Taka opcja również jest dodatkowo płatna.

Czy kurierzy DHL pracują w sobotę?

Punkty DHL POP, automaty paczkowe POP BOX to dodatkowe usługi oferowane przez DHL. Jednak czy kurierzy DHL pracują w sobotę? Okazuje się, że to kolejna firma kurierska oferująca taką możliwość. Tutaj również należy jednak skorzystać z dodatkowej usługi przy wypisywaniu listu przewozowego.

Czy kurierzy GLS pracują w sobotę?

GLS oferuje wiele różnych opcji doręczenia tak, by klienci mogli wygodnie zarządzać swoją przesyłką, odebrać ją lub nadać w dogodnym miejscu i czasie. Czy kurierzy GLS pracują w sobotę? Tak, to kolejna firma udostępniająca taką usługę, należy ją oczywiście wcześniej zamówić.

Czy kurierzy UPS pracują w sobotę?

UPS oferuje swoim klientom Access Point - są to lokalne firmy oferujące dogodną alternatywną opcję odbioru lub nadania paczek oraz zwrotów. Czy UPS doręcza paczki w sobotę? Za pomocą UPS Access Point wszystko odbywa się bez dodatkowych opłat 6 dni w tygodniu. Natomiast przesyłki zwykłe, z opcją wysyłki bądź odbioru w sobotę są dodatkowo płatne.

Czy kurierzy Fedex pracują w sobotę?

Fedex to kolejna firma oferująca rozbudowane usługi kurierskie zarówno w kraju jak i poza granicami, dla firm oraz osób indywidualnych. Czy kurierzy Fedex pracują w sobotę? Kurierzy Fedex doręczają przesyłki także w sobotę. To dodatkowa usługa dostępna dla przesyłek standardowych, którą należy wcześniej zamówić.

Jaki kurier jeździ w sobotę? Która firma kurierska pracuje w soboty?

Praktycznie wszystkie wymienione firmy kurierskie oferują szeroki pakiet usług dodatkowych, w tym możliwość doręczenia przesyłek w sobotę. Kurier w sobotę może pojawić się zarówno z Inpostu, DPD, DHL, Pocztex, Fedex, UPS oraz GLS. Wiąże się to jednak z wcześniejszym zamówieniem usługi oraz dodatkową opłatą.

Czy przesyłka może dojść w sobotę?

Przesyłkę w sobotę można zarówno nadać jak i odebrać. Istnieje wiele sposobów na to, by tego dokonać. Czy w sobotę kurierzy pracują już wiemy. Zarówno może nas odwiedzić kurier w sobotę jak i sami możemy udać się do np. Paczkomatu InPost bądź punktu odbioru. Wygląda to inaczej w zależności od wybranej firmy kurierskiej jednak możliwości są duże.

Odpowiedź na to czy paczki do Paczkomatu są dostarczane w sobotę nie jest jednoznaczna. Zależy to od wybranej opcji przy zamawianiu wysyłki paczki. Jedno jest pewne, paczkę z Paczkomatu InPost można odebrać 7 dni w tygodniu przez 24 h na dobę. Paczkomaty działają w sobotę, niedzielę i święta.

Kurier - odbiór paczki w sobotę

Standardowy tydzień pracy obejmuje 5 dni, natomiast kurierzy muszą nieco inaczej zaplanować swój czas pracy by doręczyć paczki. Często to właśnie sobota jest idealnym dniem na odbiór bądź nadanie paczki dla osób pracujących 5 dni w tygodniu. Dlatego firmy kurierskie oferują taką możliwość. Odbiór paczki przez kuriera w sobotę jest możliwy.

Czy kurierzy pracują w Wielką Sobotę?

Wielka Sobota jest dniem poprzedzającym święta Wielkanocne. W tym dniu niektórzy już odpoczywają inni szykują się na święta. Niewiele osób udaje się do pracy - nie jest jednak dniem ustawowo wolnym od pracy. 

Czy kurierzy pracują w Wielką Sobotę? Firmy kurierskie w danym roku informują z wyprzedzeniem jak będą wyglądały dostawy w sezonie świątecznym. W 2022 roku DHL nie świadczył usług w tym dniu, GLS realizował dostawy w Wielką Sobotę przesyłek z usługą Saturday Service. Czy kurierzy Inpost pracują w Wielką Sobotę? W 2022 roku kurierzy Inpost dostarczali paczki do Paczkomatów do godziny 14.

Chcąc poznać system pracy danej firmy kurierskiej w dniach poprzedzających święta należy śledzić przekazywane komunikaty przez firmę. 

Podsumowanie

Wiele udogodnień takich jak punkty odbioru czy Paczkomaty lub inne automaty paczkowe pozwalają dziś na odbiór czy nadanie przesyłki w najbardziej dogodnym dla nas miejscu i czasie. Odpowiedź na pytanie czy kurierzy pracują w sobotę nie powinna chyba już nikogo dziwić. Często za dodatkową opłatą kurier może pojawić się po odbiór przesyłki nawet w sobotę. Podsumowując: kurier Inpost dostawa w sobotę, DHL, GLS, Pocztex, Fedex, UPS również, do naszych drzwi może również zapukać DPD kurier w sobotę. Rozwój e-commerce i coraz większe przekonanie Polaków do zakupów przez internet wpływają na pojawianie się szeregu udogodnień. Sprawnie, szybko i w dogodnym momencie - również dzięki kurierom takie stały się zakupy online.


Foto: Unsplash