ALDI sprzedaje wszystkie sklepy w Danii i po 45 latach obecności opuszcza ten rynek. Dlaczego?

ALDI sprzedaje wszystkie sklepy w Danii i po 45 latach obecności opuszcza ten rynek. Dlaczego?

Sieć sklepów ALDI liczyła 188 placówek na terenie Danii. Firma właśnie zdecydowała o wycofaniu się z tego rynku. Dyskonter znalazł już kupca na 114 sklepów. Co z pozostałymi?

"Po dokładnym przeanalizowaniu działań na wszystkich rynkach ALDI Nord podjął trudną, ale konieczną strategiczną decyzję o opuszczeniu rynku duńskiego" – przekazał Finn Tang, dyrektor generalny ALDI Denmark.

ALDI skupi się na pozostałych ośmiu rynkach

Decyzja o opuszczeniu rynku duńskiego została podjęta w ramach strategii transformacji Grupy ALDI Nord w celu skoncentrowania wysiłków na pozostałych ośmiu rynkach europejskich, na których ALDI odnotowuje silny wzrost, osiąga lepsze wyniki i dostrzega długoterminowy potencjał.

Większość sklepów ALDI trafia w ręce konkurenta

Europejska sieć dyskontów zawarła warunkową umowę z REMA 1000 Denmark, która jest częścią Reitan Retail, na przeniesienie 114 duńskich sklepów ALDI. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez duńskie organy ochrony konkurencji.

ALDI zdecydowało się wycofać z rynku duńskiego i zawarło umowę z REMA 1000 Denmark, która kupi 114 ze 188 sklepów ALDI Denmark. ALDI będzie sukcesywnie zamykać lub sprzedawać pozostałe sklepy w 2023 roku.

ALDI zostało otwarte w Danii w 1977 roku jako pierwsza sieć dyskontów spożywczych i stanowiło ogromną inspirację dla naszego właściciela, Odda Reitana, który otworzył pierwszy sklep REMA w 1979 roku.

Henrik Burkal, dyrektor generalny REMA 1000 Denmark

Przed transakcją REMA 1000 posiadała w Danii około 330 sklepów. Ich liczba zwiększy się zatem do blisko 450.

Co z pozostałymi sklepami ALDI Denmark?

Pozostałe 74 sklepy ALDI zlokalizowane na terenie Danii mają zostać zamknięte z końcem stycznia 2023 roku. Jak informuje detalista, centrala w Danii zostanie zlikwidowana w ciągu roku. Jaki plan na pozostałe placówki ma ALDI? Dyskonter zamierza sprzedaż 74 placówki innym graczom na rynku.


Foto: mat. prasowe (ALDI Nord)

Reklama