Lidl rozpoczyna sprzedaż karpia i... zwraca klientom pieniądze za jego zakup. Gdzie jest haczyk?

Lidl rozpoczyna sprzedaż karpia i... zwraca klientom pieniądze za jego zakup. Gdzie jest haczyk?

Karpie trafiły do sklepów sieci Lidl. To jedna z wigilijnych portaw, bez której wielu Polaków nie wyobraża sobie świąt. Ile kosztuje w tym roku karp w Lidlu? Dyskonter przygotował specjalną promocję na tę rybę. 

Karp to obowiązkowa pozycja na wielu polskich stołach wigilijnych. Tradycja ta prawdopodobnie wywodzi się z czasów PRL-u i jest poniekąd symbolem biedy, która wtedy doskwierała wielu Polakom. Obecnie, choć wielu już nie pamięta czasów komunistycznych, karp nadal pozostaje kluczową pozycją na świątecznym stole. Nie powinny więc też dziwić kolejki po zakup tej ryby. 

Lidl zapewnia: karpia nie zabraknie

W tym roku Polacy szczególnie podchodzą do obchodzenia świąt. Wielu poszukuje promocji, by nieco odciążyć domowy budżet. Jak co roku ze specjalnymi promocjami wychodzą sieci dyskontowe. 

Jedną z nich jest Lidl, który nie tylko obniża cenę karpia, ale nawet oddaje za niego pieniądze w formie bonu. Jednocześnie dyskonter zapewnia klientów, że nie muszą obawiać się o dostępność ryby w płatach, gdyż są one "dowożone do sklepów codziennie rano".

Ile kosztuje karp w Lidlu?

W regularnej cenie płat karpia ze skórą kosztuje w sklepach Lidl 6,99 zł za 100 g. Dyskonter zdecydował jednak na obniżenie ceny tej popularnej w okresie świątecznym ryby.

Początkowo sieć wprowadziła akcję promocyjną, w ramach której od poniedziałku 12 grudnia do środy 14 grudnia klienci sklepów Lidl Polska mogli kupić płat karpia w cenie 4,99 zł za 100 g. Promocja miała jednak pewne ograniczenia. Limit zakupu karpia w tej cenie w Lidlu na jeden paragon wynosił 4 kg. Oznacza to, że maksymalnie mogliśmy kupić kupić karpia za 199,60 zł. Każdy kolejny kilogram będzie sprzedawany z regularnej cenie. To jednak nie koniec promocji.

Cena karpia w Lidlu 23 grudnia 2023. Dyskonter wprowadza 64% obniżkę

Lidl Polska obniża ceny płatów z karpia aż o 64% – do Wigilii (soboty 24 grudnia) będą oferowane one za jedyne 24,90 zł/ 1 kg! Co ważne, karpie pochodzą od polskich dostawców, są świeże i dowożone do sklepów codziennie. Wszyscy klienci sieci Lidl Polska mogą skorzystać z tej wyjątkowej okazji i cieszyć się smakiem tradycyjnej, świątecznej ryby. 

Lidl zwraca pieniądze za karpia

Dodatkowo Lidl w weekend 17-18 grudnia dał klientom możliwość, by skorzystać ze specjalnej akcji promocyjnej: za zakup 1 kg karpia w cenie 49,90 zł otrzymają kupon rabatowy o jego wartości. Gdzie jest haczyk?

Aby skorzystać z kupony na zwrot pieniędzy za karpia należy zrobić zakupy w Lidlu za minimum 249 zł. Do sumy tej nie są wliczane: napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe, produkty lecznicze i preparaty do początkowego żywienia niemowląt.

Przy spełnieniu tego warunki, kupon o wartości 49,90 zł jest przyznawany w aplikacji Lidl Plus i jest ważny przez dwa dni, dokładnie od 22 grudnia do 24 grudnia 2022 roku. 

Cena karpia w Lidlu przed świętami 2022

Po obydwu promocjach nie ma już jednak śladu. Ile kosztuje karp w Lidlu od 20 grudnia? Dyskonter nie zwrócił do regularnej ceny. W sklepach Lidl w Polsce sieć wprowadziła kolejną, przedświąteczną akcję promocyjną. 

Od wtorku 20 grudnia aż do Wigilii (soboty 24 grudnia) wszyscy klienci sieci kupią płaty polskiego karpia w jeszcze niższej, niż do tej pory, cenie. Cena karpia w Lidlu przed świętami 2022 wyniesie 3,49 zł/ 100g. 

Co ważne, karpie są świeże, dowożone do sklepów codziennie.  W razie potrzeby płaty można mrozić.


Foto: StockAdobe(gkrphoto)

Reklama