Nestlé dobrowolnie ogranicza działania marketingowe skierowane do dzieci poniżej 16 roku życia

Nestlé dobrowolnie ogranicza działania marketingowe skierowane do dzieci poniżej 16 roku życia

Nestlé ogłosiło nową politykę dotyczącą praktyk marketingowych. Firma dobrowolnie ograniczy działania marketingowe do dzieci poniżej 16 roku życia, jednocześnie kontynuując wieloletnie wysiłki na rzecz pomocy rodzinom w ustalaniu nawyków zdrowego odżywiania i stylu życia.

Koniec reklam produktów z cukrem skierowanych do dzieci

Nowa polityka firmy dotycząca komunikacji marketingowej skierowanej do dzieci zabrania bezpośredniej reklamy wyrobów cukierniczych i lodów oraz napojów na bazie wody z dodatkiem cukru skierowanych do dzieci poniżej 16 roku życia.

Polityka potwierdza zakaz kierowania komunikacji marketingowej produktów do dzieci w wieku od 0 do 6 lat, zgodnie z poprzednimi wersjami. Ten standard zostanie zastosowany do platform telewizyjnych i internetowych, w tym mediów społecznościowych i gier, w których ponad 25% odbiorców ma mniej niż 16 lat. 

Ponadto Nestlé nie będzie gromadzić danych osób nieletnich i będzie współpracować wyłącznie z osobami, które mają wpływ na media społecznościowe w wieku powyżej 18 lat.

Nestlé jedną z nielicznych firm, które dobrowolnie przyjęły surowe standardy

Nowa polityka zacznie obowiązywać od 1 lipca 2023 r. i będzie stosowana na całym świecie. Nestlé jest jedną z pierwszych firm produkujących żywność i napoje, które dobrowolnie przyjęły tak surowe standardy. Nestlé jest zewnętrznie uznawane za wiodące w branży odpowiedzialne praktyki marketingowe przez Access to Nutrition Index i wzywa więcej firm do przedstawienia podobnych środków, które wspierają dobro dzieci.

"Połączenie istniejących usług żywieniowych, narzędzi edukacyjnych i przepisów z tymi dodatkowymi zabezpieczeniami pomaga zapewnić dzieciom i młodzieży solidne podstawy do budowania zdrowego stylu życia" – komentuje Nestlé.


Foto: mat. prasowe

Reklama