Właściciel Stokrotki zmienia prezesa. Stanowisko CEO objęła właśnie Agnė Voverė

Właściciel Stokrotki zmienia prezesa. Stanowisko CEO objęła właśnie Agnė Voverė

Dotychczasowy prezes Maxima Grupe, Mantas Kuncaitis, opuszcza firmę. Jego miejsce zajmie nowa dyrektorka generalna Agnė Voverė.

"Ostatnie cztery lata były szczególnie intensywne, pełne wyzwań i możliwości. W tej chwili chcę zrobić sobie krótką przerwę" – skomentował Mantas Kuncaitis, który z Grupą związany był od 2018 roku, a przez ostatnie dwa latach nią kierował. Po decyzji o opuszczeniu struktur przez dotychczasowego CEO, na jego stanowisko mianowano Agnė Voverė.

Kim jest nowa prezes Maxima Grupe?

Agnė Voverė, która została mianowana prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Maxima Grupe jest związana z firmą od 2004 roku. Swoją karierę w strukturach Grupy rozpoczynała jako kierownik ds. handlu. Kierownicze stanowiska zajmuje w ramach spółek Grupy już od 13 lat. 

W marcu 2022 roku została powołana do kierowania ERMI GROUP i Ermitažas i do tego czasu przez dwa lata pełniła funkcję CEO "Maxima International Sourcing".

W obecny skład zarządu Maxima Grupe wchodzą Agnė Voverė (przewodnicząca), Tomas Rupšys, Arūnas Zimnickas, Karolina Zygmantaitė, Edvinas Volkas i Petar Pavlov.

Maxima Grupe

Maxima Grupe prowadzi sklepy detaliczne Maxima (w krajach bałtyckich), Stokrotka (w Polsce), T-Market (w Bułgarii) oraz internetowy sklep spożywczy Barbora. MAXIMA GRUPĖ jest częścią grupy firm Vilniaus prekyba. 

Vilniaus prekyba, za pośrednictwem innych spółek zależnych, zarządza inwestycjami w sieci handlowe i apteczne oraz firmy deweloperskie i firmy wynajmujące nieruchomości w krajach bałtyckich, Szwecji, Polsce i Bułgarii.


Foto: Agnė Voverė, nowa CEO Maxima Grupe (linkedin.com)

Reklama