Nowy skład zarządu SM Mlekpol. "To naturalna zmiana pokoleniowa"

Nowy skład zarządu SM Mlekpol. "To naturalna zmiana pokoleniowa"

SM Mlekpol poinformował o zmianie zarządu. Jak pisze w komunikacie firma, jest to naturalna zmiana pokoleniowa, do której SM Mlekpol przygotowywał się od kilku miesięcy.

Od 01.01.2023 roku SM "Mlekpol" będzie zarządzana przez czteroosobowy Zarząd. Następuje również zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu. Nowi członkowie Zarządu to eksperci z branży mleczarskiej, od lat związani zawodowo z SM Mlekpol.

Zmiana zarządu w SM Mlekpol. Kto zostanie nowym prezesem?

Skład nowego Zarządu został poddany głosowaniu 22 listopada 2022 roku, podczas posiedzenia Rady Nadzorczej Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol. Miejsce prezesa Edmunda Borawskiego, który był związany z firmą od 40 lat, zajmie Tadeusz Mroczkowski, obecny dyrektor zakładu SM Mlekpol w Grajewie.

Nowy Prezes obejmie stanowisko z początkiem stycznia 2023 roku. Dzisiejsza, niezwykle silna pozycja Mlekpolu jako lidera polskiego mleczarstwa z pewnością jest zasługą ogromnego oddania i zaangażowania w pracę obecnego Zarządu pod przewodnictwem Prezesa Edmunda Borawskiego.

W tym roku minęło 40 lat mojej pracy w SM Mlekpol. To zdecydowana część mojego życia, nie tylko zawodowego, i jestem dumny, że przez tyle lat mogłem przyczyniać się do rozwoju Spółdzielni. W tym czasie zaszły w niej duże zmiany, stworzyliśmy jeden z największych podmiotów w Polsce. Gdy w 1982 roku zaczynałem pracę w Grajewie, roczny skup mleka wynosił 35 mln litrów , a obecnie to ponad 2 mld litrów. Funkcjonował wówczas tylko jeden zakład przetwórczy, teraz jest ich 13 i są wysoko wyspecjalizowane.

Edmund Borawski, Prezes Zarządu SM Mlekpol

Nowy skład zarządu SM Mlekpol

Obowiązki Prezesa Zarządu przejmuje Tadeusz Mroczkowski, dotychczasowy dyrektor zakładu SM Mlekpol w Grajewie. Nowe stanowisko obejmie wraz z początkiem 2023 roku.

ak ogromna organizacja potrzebuje silnego lidera, który będzie realizował wizję rozwoju, a jednocześnie będzie otwarty na głos Spółdzielców i pracowników, bo to oni są największą siłą SM Mlekpol. Mam nadzieję, że uda mi się kontynuować sukcesy, których twórcą był obecny Zarząd pod przewodnictwem Prezesa Edmunda Borawskiego. Serdecznie dziękuję mu w imieniu wszystkich pracowników oraz członków SM Mlekpol za te 4 owocne dekady.

W nowym Zarządzie Spółdzielni zasiądą również: Małgorzata Cebelińska, dotychczasowa Dyrektor Handlu SM Mlekpol (od grudnia 2022 roku), Paweł Pasternak, dotychczasowy Dyrektor Finansowy SM Mlekpol (od stycznia 2023 roku) oraz Zbigniew Groszyk, dotychczasowy Wiceprezes ds. Produkcji, pełniący tę funkcję od 2021 roku.


Foto: mat. prasowe

Reklama