Organizacja ProVeg ruszyła z aplikacją, w której stawia konsumentom wyzwanie – Veggie Challenge

Organizacja ProVeg ruszyła z&nbspaplikacją, w której stawia konsumentom wyzwanie – Veggie Challenge

Chcąc wesprzeć uczestników w wyzwaniu Veggie Challenge, organizacja ProVeg stworzyła aplikację, za pomocą której każdy użytkownik może zobaczyć wpływ, jaki wywiera na środowisko, zmieniając dzień po dniu swoje nawyki żywieniowe.

Jak działa aplikacja Veggie Challenge?

Z aplikacją Veggie Challenge dowiemy się, ile uda nam się zaoszczędzić dwutlenku węgla, wody, gruntów uprawnych, oraz ile zwierząt uchronić. Dzięki quizom sprawdzimy, a także poszerzymy naszą wiedzę dotyczącą odżywiania i ochrony planety. Aplikacja jest intuicyjna i interaktywna.

Zastosowano w niej techniki grywalizacji i nagrody w postaci specjalnych odznak takich jak: odznaka wojownika klimatu czy odznaka roślinnego eksperta. Natomiast sekcja z przepisami to kopalnia prostych pomysłów na różnorodne i smaczne roślinne dania.

Aplikacja pozwala również ustawić liczbę osób, dla których przygotowujemy posiłki, by unikać marnowania żywności, dostosowując ilość potrzebnych składników do liczby porcji.

Celem budowa zrównoważonego systemu żywnościowego

Eksperci są zgodni – ograniczanie spożycia mięsa to jeden z tych małych kroków, który każdy z nas może zrobić dla dobra Ziemi. Proste zmiany w jadłospisie nie tylko pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie, ale także pomogą budować zrównoważony system żywnościowy – pozwalają zachować bioróżnorodność, optymalnie wykorzystywać zasoby, takie jak woda i przeciwdziałać zmianom klimatycznym. W związku z tym warto sobie zadać pytanie, dlaczego kotlet z fasoli jest mniejszym obciążeniem dla planety niż ten z wołowiny?

Nasze wybory żywieniowe mają ogromny wpływ na środowisko. Okazuje się bowiem, że 1 kg białka w postaci mięsa odpowiada za zużycie wody potrzebnej do codziennego prysznica przez 2 miesiące oraz tak wysoką emisję dwutlenku węgla jak podróż autem z Rzymu do Warszawy. Co więcej, w porównaniu do 1 kg białka z roślin strączkowych, produkcja takiej samej ilości białka pochodzącego z mięsa wymaga aż 22 razy większej powierzchni ziemi. 

Na czym polega wyzwanie Veggie Challenge?

Jaki efekt osiągnęlibyśmy stosując bardziej roślinną dietę co najmniej przez miesiąc? Można to sprawdzić, dołączając do darmowego, 30-dniowego wyzwania online Veggie Challange.

Każdy, kto weźmie w nim udział, przez miesiąc będzie otrzymywał wsparcie w postaci wskazówek, ciekawostek, porad i przepisów, które ułatwią rozpoczęcie przygody z dietą wegetariańską, wegańską lub ograniczeniem spożycia produktów odzwierzęcych. Wyzwanie cieszy się ogromną popularnością na świecie – do tej pory udział wzięło w nim 500 000 osób z całego świata, w tym ponad 40 000 z Polski!

Dieta roślinna może być zarazem pysznym sposobem na codzienne posiłki, jak i krokiem milowym w kierunku poprawy samopoczucia każdego z nas. Istnieje wiele powodów, dla których korzystne jest zwrócenie się w stronę roślin. Rynek roślinnych zamienników mięsa rozwija się niezwykle dynamicznie. Na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej wariantów roślinnych alternatyw mięsa. Jeśli lubisz zaskakiwać siebie i swoich bliskich – przygotuj takie danie – szczególnie, że nigdy wcześniej nie było to tak wygodne, proste i dostępne.

Mikołaj Odważny, Senior Business Developer dla marki Garden Gourmet, która jest partnerem kampanii Veggie Challenge

Foto: mat. prasowe

Reklama