Pracownicy Pyszne.pl mają własny związek zawodowy. To pierwsza taka organizacja w sektorze

Pracownicy Pyszne.pl mają własny związek zawodowy. To pierwsza taka organizacja w sektorze

Platforma Pyszne.pl ma swój związek zawodowy – to pierwsza tego typu organizacja w tym sektorze na krajowym rynku. "To niewątpliwe przecieranie szlaków w Europie i poza granicami naszego kontynentu" – komentuje Konfederacja Pracy, z której inicjatywy powstał związek.

Pierwszy związek zawodowy Pyszne.pl

"Algorytmy wyznaczające ramy pracy i płacy coraz większych grup pracowników działają poza kontrolą nienadążającego prawa pracy. Od dawna mówimy o tym, że jednym z istotniejszych wyzwań dla związków zawodowych jest uregulowanie sektora platform cyfrowych" – pisze Konfederacja Pracy w informacji dotyczącej powstania organizacji związkowej.

Związek został oficjalnie zarejestrowany 14 października 2022 roku. Występuje pod nazwą Organizacja Międzyzakładowa nr 07-214 OPZZ Konfederacja Pracy w Trenkwalder&Partner Sp. z.o.o. z siedzibą w Skierniewicach oraz TAKEAWAY. COM EXPRESS POLAND SP. z o. o. we Wrocławiu. Te dwa podmioty świadczą swoje usługi w ramach platformy i marki PYSZNE.PL w Polsce.

"Kolejne platformy przed nami"

Konfederacja Pracy w imieniu pracowników platformy domaga się m.in. dodatku pogodowego, lepszych płac oraz innego traktowania. Pomóc ma w tym właśnie założony związek zawodowy.

"Liczymy na konstruktywny dialog ze stroną pracodawcy, a pracownice i pracowników chcących dołączyć do tej organizacji związkowej zachęcamy do kontaktu mailowego" – apeluje Konfederacja Pracy i zapowiada: "Kolejne platformy przed nami!".


Foto: mat. prasowe

Reklama