Dyrektor zarządzający Hochland Polska Maciej Tomaszewski nowym członkiem zarządu Polskiej Izby Mleka

Dyrektor zarządzający Hochland Polska Maciej Tomaszewski nowym członkiem zarządu Polskiej Izby Mleka

Polska Izba Mleka ma nowego członka zarządu. Został nim Maciej Tomaszewski, który w tym roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego Hochland Polska. 

Maciej Tomaszewski w zarządzie Polskiej Izby Mleka

Polska Izba Mleka to jedna z najbardziej wpływowych organizacji branżowych polskiego mleczarstwa, która kładzie nacisk na bieżące trendy i wyzwania w mleczarstwie. Misją Izby jest ścisła współpraca jej członków i partnerów na rzecz rozwoju, kreowania pozytywnego wizerunku i promocji mleczarstwa w Polsce i poza jej granicami.

W związku z przejściem na emeryturę dwóch członków zarządu Polskiej Izby Mleka, organizacja musiała wybrać nowy zarząd, w którym niezmiennie pozostają przedstawiciele czołowych firm mleczarskich w Polsce, takich jak OSM Sierpc, SM Mlekovita, OSM Piątnica, SM Mlekpol, SM Spomlek i Hochland Polska – teraz w osobie Macieja Tomaszewskiego.

Hochland Polska ważnym głosem w polskim mleczarstwie

Firma Hochland jest reprezentowana w Zarządzie Polskiej Izby Mleka od 2020 roku jako pierwsza zagraniczna, działającą na arenie międzynarodowej, prywatna spółka mleczarska. W wyniku listopadowego wyboru głos Hochland w polskim mleczarstwie będzie nadal słyszalny, a Hochland będzie miał możliwość przedstawiać w ramach silnej organizacji interesy polskiego mleczarstwa na poziomie politycznym.

Ponadto Hochland Polska jest również jednym z członków-założycieli innej organizacji branżowej, Związku Polskich Przetwórców Mleka (ZPPM). Maciej Tomaszewski będzie kontynuował ścisłą współpracę Hochland z obydwiema organizacjami.

Hochland Polska działa na polskim rynku od ponad 30 lat i jest liderem w kategorii serów. W Polsce znajdują się dwa zakłady produkcyjne – w Kaźmierzu i Węgrowie, a także biuro w Poznaniu. Hochland, Almette, Valbon, SimplyV to wiodące na rynku marki, pod którymi kryje się szeroka gama produktów, z różnych kategorii, dostępna także dla rynku HoReCa. Wszystkie produkty z oferty Hochland wyróżnia doskonały smak i najwyższa jakość, dzięki najlepszym surowcom i technologiom. Więcej informacji o Hochland Polska dostępnych jest na stronie www.hochland-group.com/pl.


Foto: Polska Izba Mleka