Retail Congress zbliża się wielkimi krokami. Tematami przewodnimi będą trendy i innowacje w branży

Retail Congress zbliża się wielkimi krokami. Tematami przewodnimi będą trendy i innowacje w branży

Trendy i innowacje w branży handlowej to tematy przewodnie konferencji Retail Congress, która już 23 listopada br. odbędzie się w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Grono tegorocznych prelegentów, ekspertów w swoich dziedzinach i osobowości rynku retail, zapewni najwyższy poziom merytoryczny oraz wskaże praktyczne ścieżki do efektywnego rozwijania sklepów i przyciągania klientów.

Retail Congress 2022 już 23 listopada!

Tegoroczny Retail Congress będzie wyjątkowym wydarzeniem, które pozwoli spojrzeć z różnych perspektyw na przyszłość branży handlowej. Doświadczeniem podzielą się liderzy opinii, projektanci, a także innowatorzy, których nowości zmieniają sklepy.

Konferencja stanowi ważny punkt w agendzie Targów RetailShow dla osób decyzyjnych średniego i wysokiego szczebla, które zajmują się planowaniem strategicznym i wdrażaniem rozwiązań optymalizujących procesy w sklepach i całym łańcuchu dostaw. To również właściwe miejsce dla osób odpowiedzialnych za tworzenie przestrzeni handlowych i obsługę kanałów sprzedażowych.

Innowacje, które zmieniają branżę retail

Retail Congress otworzy Michalina Szczepańska, wieloletnia ekspertka branży handlowej, redaktorka wiodących tytułów ekonomicznych i handlowych, która dokona przeglądu ciekawostek z kraju i ze świata.

Pralniomat, robot zaczepiający klientów, dron, wirtualny influencer, a może asystent głosowy? Które z tych rozwiązań przyda się polskim detalistom i do czego? Zachęcę do przyjrzenia się im, by zainspirować się, ale i podjąć świadomą decyzje, czy w tych innowacjach chodzi tylko o szum w internecie, zwiększenie rotacji, a może o jedno i drugie?

Michalina Szczepańska, wieloletnia ekspertka branży handlowej

Wśród prelekcji, które zachęcą, by sięgnąć po innowacyjne produkty, znajdą się m.in. przykłady rozwiązań samoobsługowych, które przyśpieszają proces finalizacji zakupów, redukują kolejki przed kasami, ale także koszty np. poprzez minimalizację zasobów ludzkich niezbędnych przy standardowych stanowiskach kasowych. Ich potencjał przybliżą Dariusz Gargas, dyrektor generalny CEE, Head of Channel Partner Business w firmie CCL TECHNOLOGY i Sebastian Kucharski, Product Manager z firmy KONCEPT-L.

Z kolei Łukasz Lik, Technical & Marketing Manager z firmy HIKVISION POLAND podczas prezentacji pt. ”Commercial display w połączeniu z telewizją przemysłową” odpowie na pytania czy telewizja dozorowa może być narzędziem marketingowym, a sieć ekranów reklamowych elementem systemu bezpieczeństwa. Jak podkreśla ekspert w dobie nowoczesnych technologii zacierają się granice między systemami informatycznymi ustępując miejsca konwergentnym rozwiązaniom dla coraz bardziej wymagających klientów.

Foto: mat. prasowe

Warto wysłuchać wszystkich prelekcji na Retail Congressie, by poznać więcej nowości produktowych, a przede wszystkim wykorzystać tę platformę do nawiązania kontaktów z firmami, które rozwijają je i wprowadzają na rynek.

Te trendy i rozwiązania zaskoczą klienta

Ważną częścią konferencji będzie sesja poświęcona trendom, gdzie eksperci omówią znaczenie świadomości projektowania w duchu customer experience.

W tym roku zespół z pracowni Schwitzke Górski wraz z partnerami z Omnisense i Omnidigital poprowadzi panel pod tytułem: "Klient  Praktyki Zakupowe  Technologia  Trio, które zwiastuje sukces". Będzie to cenne spojrzenie biura projektowego, studia consultingowo-badawczego oraz hubu technologicznego, które wskaże klucz do sukcesu w projektowaniu przestrzeni sklepowych i usługowych.

Przybliżymy także nasze ostatnie projekty m.in. dla Autoryzowanego Resellera marki Apple Lantre i Banku Pekao, które pod względem wizualnym, jak i technologicznym doskonale wpasowują się w rynkowe trendy. Podkreślimy, jak ważne w projektowaniu przestrzeni jest ustalenie ścieżek klienta, aby wykreować koncept, który wpłynie na zainteresowanie odbiorcy, poczucie zaufania, czy budowę długofalowych relacji

Katarzyna Konkel

Ekspertka zwraca uwagę także, że rozwiązania digital są obecnie jednymi z najbardziej pożądanych elementów w projektowanych konceptach. Niemniej jednak wyważenie odpowiednich proporcji na etapie projektowym między automatyzacją, digitalizacją, a bezpośrednim kontaktem z doradcą czy produktem, jest kluczem do sukcesu.

Zawsze największą inspiracją jest klient, a uwzględnienie jego potrzeb dopełnieniem każdego projektu. W obecnych czasach potrzeby te wymagają zastosowania odpowiednich technologii.

Katarzyna Konkel

Kontynuację tego podejścia będzie można znaleźć w wystąpieniu Kacpra Krzyszczaka, Product Managera z firmy MAGO S.A. pt. "Automatyzacja i samoobsługa – dwa kluczowe słowa dla rozwoju branży retail". Ekspert opowie w nim o znaczeniu inteligentnych wózków samoobsługowych, autonomicznych sklepach czy systemach wspierających procesy sprzedażowe.

Nie ulega wątpliwości, że postępująca automatyzacja stanowi przyszłość retailu, zaś bezobsługowy model sprzedaży będzie wkraczał w kolejne sektory i obszary. Nic w tym dziwnego, bowiem obydwa trendy wydatnie przyczyniają się do obniżenia kosztów operacyjnych, bez konieczności rezygnacji z najwyższej jakości doświadczenia konsumenta

Kacper Krzyszczak, Product Manager z firmy MAGO S.A.

Retail Congress, dzięki obecnym tam prelegentom, stanie się miejscem pełnym inspiracji. Prezentowane innowacje będą wykraczać poza standardy i pozwolą projektować przestrzenie handlowe zgodnie z potrzebami współczesnego klienta. Sklepy przyszłości muszą być zintegrowane we wszystkich punktach, przestrzeniach i czasie, zacierając granicę między zakupami online i offline.

Już dziś warto zaplanować czas, by wziąć udział w konferencji Retail Congress 2022. Pełny program znajduje się na stronie wydarzenia.


Foto: mat. prasowe

Reklama