Aromatyczna nowość od WSP „Społem” Kielce

Czosnek ma swoich zagorzałych wielbicieli, jak i przeciwników – głównie ze względu na mocny, wyrazisty smak i zapach. Jest jednak znakomitym dodatkiem do wielu rozgrzewających dań, a jego mocny charakter złagodzimy stosując go nie jako główny akcent, a dodatek w postaci dipu czosnkowego. 

WSP „Społem” Kielce promuje Sos Kielecki czosnkowy opowiadając historię o czosnku. Jak zapewnia producent - produkt ma szerokie zastosowanie.

Czosnek to jedna z najpopularniejszych przypraw świata. Szacuje się, że jego historia sięga Azji, gdzie był uprawiany już pięć tysięcy lat temu! Stamtąd przez Afrykę przywędrował do Europy. W starożytnym Egipcie, Rzymie i Grecji ceniono go ze względu na jego lecznicze właściwości - zapobiegał chorobom, pomagał uwolnić się od pasożytów, dodawał energii. W Polsce pojawił się między XII a XIII wiekiem.

Dzisiaj czosnek jest stale obecny w naszej kuchni. Doskonale komponuje się z mięsem, wzbogaca także smak i aromat sosów, zup, zapiekanek, makaronów, dań i przetworów z warzyw. Jest także idealnym dodatkiem do rozgrzewających dań. Zamiast czosnku możemy wykorzystać Sos Kielecki czosnkowy, który ma swój wyrazisty smak, a jednak jest łagodniejszą wersją tej przyprawy.

 

Reklama