Drobimex zwiększa moce produkcyjne. To największa inwestycja w historii firmy

Drobimex zwiększa moce produkcyjne. To największa inwestycja w&nbsphistorii firmy

Drobimex do 2024 roku planuje zwiększyć produkcję wędlin do poziomu 1200 ton miesięcznie. Producent w tym celu inwestuje w modernizację swoich zakładów. Do tej pory łączna wartość ulepszeń wyniosła ok. 400 mln zł.

Ponad 1,5 mln euro kosztowała nowa, czwarta już linia krojenia wędlin, którą Drobimex właśnie uruchomił w goleniowskim Zakładzie Przetwórstwa. Zaawansowana technologicznie maszyna umożliwi spółce zwiększenie produkcji wyrobów plastrowanych o dodatkowe 150 ton miesięcznie. To kolejny etap największej w historii firmy inwestycji w modernizację zakładów, której łączna wartość wyniosła dotychczas ok. 400 mln zł.

Moce produkcyjne zwiększą się do 1200 ton miesięcznie

Do połowy 2023 r. Drobimex zainwestuje ok. 100 mln zł w nowoczesne maszyny i procesy, dzięki którym zwiększy produkcję i uczyni ją bardziej ekologiczną. Pierwszym zakupem w ramach obecnego etapu modernizacji firmy jest nowa linia plasterkowania wędlin. To już czwarta linia produkcyjna wyrobów plastrowanych, którą uruchomiono w goleniowskim zakładzie.

Dzięki licznym modernizacjom zakładu w latach 2015-2022 zwiększyliśmy produkcję wyrobów plastrowanych z ok. 30 do ok. 450 ton miesięcznie. Inwestycja w czwartą linię krojenia wędlin w ciągu dwóch lat umożliwi nam ponowne zwiększenie produkcji plasterków o ok. 150 ton miesięcznie. Łącznie wszystkich wędlin, także tych nieplastrowanych, produkujemy w Goleniowie już ok. 1100 ton miesięcznie, a do końca 2024 roku zwiększymy produkcję do 1200 ton miesięcznie.

Klaus Roppel, prezes firmy Drobimex

Do połowy przyszłego roku firma zakupi także kolejne maszyny – m.in. nadziewarkę, klipsownicę, dwa nowe detektory metalu gwarantujące czystość surowców pod względem zanieczyszczeń metalowych oraz system automatyzacji pakowania w kartony. 

Drobimex unowocześni również Zakład Produkcyjny w Szczecinie. W kolejnym roku zainwestuje nie tylko w nowe maszyny, ale także m.in. w nowoczesny punkt przyjęcia drobiu, system przeciwpożarowy, tj. instalację tryskaczy oraz w modernizację systemu chłodzenia.

Rekordowy poziom inwestycji Drobimexu

Przeprowadzona w ostatniej dekadzie modernizacja obu zakładów i budowa nowych hal to największa inwestycja grupy kapitałowej PHW poza granicami Niemiec. Stałe zwiększanie produkcji, poszerzanie asortymentu i ekspansja na zagraniczne rynki pozwalają szczecińskiemu przedsiębiorstwu plasować się w czołówce firm polskiej branży drobiarskiej oraz pozostawać jednym z największych pracodawców w regionie. Pomimo dużego zautomatyzowania produkcji i inwestycji w specjalistyczne maszyny przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 800 osób.

Drobimex to zakład, który stale się rozwija. Obecnie na rynku dostępnych jest ok. 80 rodzajów wędlin Drobimex, a także urozmaicony asortyment mięsa. Spółka posiada też szeroką gamę 42 produktów bezglutenowych. W zeszłym roku producent wprowadził na rynek nową linię produktów "Veggie", w skład której wchodzą roślinne wyroby będące alternatywą dla tradycyjnych wędlin.


Foto: mat. prasowe

Reklama