Lidl rozszerzy asortyment roślinny i zwiększy liczbę produktów pełnoziarnistych

Lidl rozszerzy asortyment roślinny i zwiększy liczbę produktów pełnoziarnistych

Lidl zwiększa zaangażowanie we wsparcie świadomego odżywiania wśród konsumentów. Dyskonter przyjął właśnie międzynarodowy pakiet rozwiązań w tym obszarze. Do końca roku ukaże się rozbudowana wersja polityki zakupowej dot. świadomego odżywiania.

W ramach działań, których celem jest wsparcie świadomego odżywiania Lidl Polska planuje rozszerzenie asortymentu produktów roślinnych oraz pełnoziarnistych. Dyskonter chce również edukować na temat prowadzenia zdrowej diety w młodym wieku – na tym aspekcie sieć skupi się w ramach działań marketingowych w 2023 roku.

Rozszerzona polityka zakupowa dos. świadomego odżywiania jeszcze w tym roku

Obecnie Lidl pracuje również nad rozszerzoną wersją polityki zakupowej dot. świadomego odżywiania, która ma się ukazać do końca roku. Lidl Polska – jako pierwsza sieć handlowa w Polsce – opublikował pierwszą wersję tego dokumentu już w 2019 roku.

W "Polityce zakupowej – świadome odżywianie" opisane są zobowiązania sieci w zakresie zdrowego żywienia, np. redukcja zawartości soli i cukru w produktach czy zmniejszenie lub całkowita rezygnacja z wykorzystywania oleju palmowego.

Rozszerzenie asortymentu roślinnego

Produkcja produktów zwierzęcych ma największy wpływ na środowisko globalnie. Im więcej produktów pochodzenia roślinnego spożywamy, tym więcej dobrego robimy dla środowiska, bioróżnorodności i własnego zdrowia.

Do 2025 roku Lidl będzie konsekwentnie zwiększał udział roślinnych źródeł białka w swoim asortymencie, m.in. poszerzając gamę produktów wegańskich, takich jak marka własna "Vemondo". Od 2023 roku sieć będzie obliczała w swoich produktach proporcję źródeł białka zwierzęcego w stosunku do białka pochodzenia roślinnego i zapewniała przejrzystość tych informacji.

Więcej produktów pełnoziarnistych w markach własnych Lidl

Ostatnie badania, jak Global Nutrition Report, pokazują: pełne ziarna są najważniejszym czynnikiem, mającym wpływ na starzenie się w dobrym zdrowiu. Produkty pełnoziarniste zawierają więcej błonnika, co sprzyja dobrej kondycji jelit, a tym samym pomaga zapobiegać zagrożeniom, takim jak cukrzyca czy choroby układu krążenia. Do 2025 roku Lidl będzie więc stopniowo zwiększał udział produktów pełnoziarnistych w produktach marki własnej.

Nowe standardy w marketingu

Sieć chce również edukować na temat prowadzenia zdrowej diety w młodym wieku. Od stycznia 2023 roku, z wyjątkiem artykułów promocyjnych na Boże Narodzenie, Wielkanoc i Halloween, Lidl skupi się na przeciwdziałaniu komunikatom marketingowym – których odbiorcami mogą być dzieci – dotyczącym żywności o wysokiej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych, cukru czy soli.

Podejmując to działanie, Lidl kieruje się rekomendacją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Sieć będzie również promowała zdrową i zrównoważoną dietę dla dzieci.


Foto: wiadomoscispozywcze.pl