Primark podwaja liczbę sklepów w Polsce. W planach kolejne inwestycje

Primark podwaja liczbę sklepów w Polsce. W planach kolejne inwestycje

Primark posiada już w Polsce cztery sklepy. W listopadzie 2022 roku sieć otworzyła dwie nowe placówki. To jednak nie koniec, bo Primark przymierza się do zwiększenia liczby sklepów w Polsce. Irlandzka sieć chce mieć w Polsce sześć sklepów do końca 2023 roku. 

Primark Polska – sklepy Primark w Polsce

Primark ogłosił ambitne plany w Polsce. Dwa nowe salony otwarte na koniec 2022 roku dwukrotnie zwiększyły obecność Primark w kraju, a w planach sieci są już także otwarcia kolejnych dwóch lokalizacji w 2023 roku.

Primark jest obecny w Polsce od 2020 roku, kiedy marka otworzyła swój pierwszy sklep w Warszawie. Obecnie liczba sklepów Primark Polska rośnie. 

Kiedy otwarcie nowych sklepów Primark w Polsce?

Dwa nowe sklepy Primark w południowej części kraju zostały uruchomione w listopadzie 2022 roku. Mieszkańcy Krakowa i okolic będą mogą robić zakupy w Primark od 10 listopada, a Katowic – od 30 listopada. Sklepy uzupełniły tym samym ofertę centrów handlowych Bonarka City Center i Silesia City Center. Jak informuje firma, otwarcia te stanowiły kamień milowy w rozwoju marki na polskim rynku.

Primark Kraków i Primark Katowice – jako pierwsze sklepy marki na południu kraju – stanowią kolejny ważny krok w naszej ekspansji na polskim rynku. Cieszymy się, że oba lokale zostaną otwarte jeszcze przed szczytem sezonu świątecznego, dając klientom możliwość zapoznania się z niesamowitą modą Primark i komfortowego zrobienia zakupów przed Bożym Narodzeniem.

Maciej Podwojski, Head of Sales, CEE w Primark

Jednak to nie koniec. Sieć sklepów Primark planuje kolejne otwarcia w 2023 roku. Nowe sklepy sieci pojawią się w dwóch różnych miastach. 

Sklepy Primark Polska w Krakowie i Katowicach

Nowy, dwupiętrowy salon Primark w krakowskiej galerii należącej do Nepi Rockcastle, ma 3 800 mkw. powierzchni handlowej, natomiast sklep w Katowicach, w obiekcie zarządzanym przez ECE Polska, zajmuje 3 600 mkw. powierzchni handlowej i znajdzie się na jednym piętrze.

W przypadku obu lokalizacji Primarku klienci mogą liczyć na kolekcje zgodne z najnowszymi trendami w modzie damskiej, męskiej i dziecięcej, jak również kosmetyki, produkty codziennego użytku oraz artykuły wyposażenia domu w atrakcyjnych cenach.

W ofercie dostępny jest też ciągle rosnący asortyment w ramach marki Primark Cares. Już teraz prawie 40% ubrań Primark produkowanych jest z materiałów pochodzących z recyklingu lub bardziej zrównoważonych źródeł. Celem marki jest uczynić bardziej zrównoważoną modę dostępną dla każdego.

Otwarcie nowych sklepów to ważny moment dla Primark, ale także dla całego zespołu, który włożył dużo pracy i serca w przygotowanie nowych lokalizacji. Otwarcia te stworzyły około 340 miejsc pracy w całej południowej Polsce, a nowe osoby z przyjemnością witamy w zespole Primark.

Piotr Wacławik, nowo mianowany Area Manager na Polskę, Słowenię i Czechy w Primark

Sklep Primark Polska we Wrocławiu - otwarcie w sierpniu 2023

Na koniec 2022 roku Primark w Polsce miał cztery sklepy. W 2023 roku planowane jest otwarcie dwóch kolejnych sklepów. Nowe sklepy Primark pojawią się w Łodzi, w Centrum Handlowym Manufaktura oraz we Wrocławiu, w Centrum Handlowym Magnolia Park.

Przez wiele miesięcy Primark Polska nie zdradzał oficjalnej daty otwarcia obydwu placówek. W końcu jednak siec uchyliła rąbka tajemnicy. Sklep Primark we Wrocławiu ma zostać otwarty już w sierpniu 2023 roku. Dokładnie mowa o drugiej połowie sierpnia, czyli 26 sierpnia. 

Jesteśmy podekscytowani naszą dotychczasową ekspansją w Polsce, co potwierdza otwarcie piątej lokalizacji Primark jeszcze w tym miesiącu. Nasze inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej świadczą o naszym zaangażowaniu w rozwój w tym regionie, a nadchodzące otwarcie w stolicy Dolnego Śląska jest bardzo wyczekiwane przez nas wszystkich.

Maciej Podwojski, Head of Sales, CEE w Primark

Sklepy Primark w Polsce [LISTA]

Na ten moment Primark posiada w Polsce dwa sklepy. Jeszcze w listopadzie ich liczba zwiększy się do czterech, a do końca 2023 roku – do sześciu. O jakich miastach mowa?

Pełna lista sklepów Primark Polska wraz z placówkami, których otwarcie planowane jest na 2023 rok wygląda następująco:

  • Primark Warszawa, Galeria Młociny
  • Primark Poznań, Posnania Mall
  • Primark Kraków, Bonarka City Center (otwarcie 10 listopada br.)
  • Primark Katowice, Silesia City Center (otwarcie 30 listopada br.)
  • Primark Wrocław, Magnolia Park (otwarcie w sierpniu 2023 r.)
  • Primark Łódź, Manufaktura (otwarcie w 2023 r.).

Liczba sklepów Primark 2023

Primark posiada już ponad 400 sklepów na całym świecie, a już teraz wiemy, że sieć planuje znacznie zwiększyć ich liczbę. Do końca 2026 roku irlandzki detalista zamierza zbudować sieć sklepów liczącą ponad 500 placówek. 

Dodatkowo, Primark kontynuuje swoje ambitne plany ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej, otwierając pierwszy sklep w Rumunii jeszcze w tym roku, a w 2023 r. wchodząc na rynek słowacki.


Foto: mat. prasowe