Za nami targi spożywcze SIAL Paris 2022 [FOTORELACJA]

Za nami targi spożywcze SIAL Paris 2022 [FOTORELACJA]

Międzynarodowe targi spożywcze SIAL Paryż 2022 za nami. To jedno z ważniejszych wydarzeń dla branży spożywczej pozwoliło producentom ze 127 krajów zaprezentować  ponad 400 tys. produktów. Wśród nich nie zabrakło wielu polskich marek.

Przez pięć dni hale paryskiego Parc des Expositions odwiedziło w sumie 265 tys. osób. Tym samym wyniki znacznie zbliżyły się do tych notowanych jeszcze przed pandemią, w 2018 roku.

Relacja ze SIAL Paris 2022: Rzeczywistość targowa wraca do czasów sprzed pandemii

Tegoroczne targi SIAL tradycyjnie odbywały się w stolicy Francji. Rozpoczęły się w sobotę 15 października, a zakończyły w środę 19 października. W 10 halach o łącznej powierzchni liczącej 250 000 mkw. zaprezentowało się ponad 7 tys. firm ze 127 krajów. Wydarzenie odwiedziło 265 tys. profesjonalistów z całego świata.

Tegoroczna edycja międzynarodowych targów SIAL Paryż przyciągnęła 265 tys. odwiedzających (mat. redakcji)

Jest to naprawdę światowe laboratorium innowacji żywnościowych w każdym znaczeniu tego słowa. Przemysł rolno-spożywczy wykazuje się odpornością i niewiarygodną zdolnością do sprostania ogromnym wyzwaniom: mianowicie, aby wyżywić 10 miliardów ludzi do 2050 r. w sposób etyczny, chroniąc jednocześnie planetę.

Nicolas Trentesaux, dyrektor generalny SIAL Network

Jak podaje organizator, zdecydowanie przeważali (85%) odwiedzający spoza Francji. Połowę z nich stanowili importerzy i eksporterzy. Podczas targów SIAL Paris pojawiło się także 8 tys. kupców, którzy reprezentowali łącznie portfel zakupów o wartości przekraczającej 50 milionów euro. Podczas pięciodniowej imprezy odbyło się 120 oficjalnych wizyt delegacji międzynarodowych

Spośród europejskich odwiedzających najliczniejszą grupę stanowiły osoby z Francji, Włoch, Hiszpanii, Holandii oraz Wielkiej Brytanii. Tegoroczna edycja SIAL Paris przyciągnęła także licznych gości spoza UE – najliczniejsi okazali się odwiedzający ze Stanów Zjednoczonych, Południowej Korei, Brazylii, Kanady oraz Argentyny.

Polska branża spożywcza podczas targów SIAL Paris 2022

We francuskiej edycji SIAL wzięło udział wielu wystawców z Polski. Łącznie w paryskim Parc des Expositions polscy wystawcy zaprezentowali swoje produkty na ponad 250 stoiskach.

W polskim pawilonie "Poland tastes good" organizowanym przez Krakowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa mogliśmy zobaczyć stoiska takich firm jak m.in.: Prymat, Eurowafel, Makarony Polskie czy EWA-BIS.

Pawilon "Poland tastes good" podczas targów SIAL Paryż 2022 (mat. redakcji)
Stoisko Eurowafel podczas targów SIAL Paryż 2022 (mat. redakcji)
Stoisko Makarony Polskie podczas targów SIAL Paryż 2022 (mat. redakcji)
Marek Marzec, prezes EWA-BIS podczas targów SIAL Paryż 2022 (mat. redakcji)

W jeszcze innej hali, w ramach wspólnego stoiska "Polish Poultry" organizowanego przez Krajową Radę Drobiarstwa swoje produkty zaprezentowali producenci z branży mięsnej, jak Indykpol. Na targach nie zabrakło także własciciela takich marek jak JemyJemy czy Pasztet Dworski – firmy Profi. 

Pawilon Polish Poultry podczas targów SIAL Paryż 2022 (mat. redakcji)
Stoisko Indykpol podczas targów SIAL Paryż 2022 (mat. redakcji)
Stoisko Profi podczas targów SIAL Paryż 2022 (mat. redakcji)

Podczas SIAL Paris 2022 nie zabrakło także znanych nie tylko na polskim rynku marek takich jak Mokate, Argo, Turka, Bogutti, Mlekpol czy też Brand Distribution. 

Stoisko Mokate podczas targów SIAL Paryż 2022 (mat. redakcji)
Stoisko Argo podczas targów SIAL Paryż 2022 (mat. redakcji)
Harun Kacmaz, Export Sales Manager w Turka podczas targów SIAL Paryż 2022 (mat. redakcji)
Stoisko Mlekpol podczas targów SIAL Paryż 2022 (mat. redakcji)
Stoisko Brand Distribution podczas targów SIAL Pary z 2022 (mat. redakcji)

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć także najnowszego wydania anglojęzycznego magazynu branżowego "Food from Poland", które cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród wystawców, ale także odwiedzających tegoroczne targi, będąc źródłem informacji o polskich firmach uczestniczących w imprezie. 

Stoisko Food from Poland poczas targós SIAL Paryż 2022 (mat. redakcji)

Kolejna edycja odbędzie się już w 2024 roku, w dniach 19 – 23 października.


Foto: mat. redakcji