Glovo Access w Polsce. Dostęp do platformy zyskały instytucje publiczne i NGOs

Glovo Access w Polsce. Dostęp do platformy zyskały instytucje publiczne i NGOs

W ramach programu Glovo Access firma udostępnia swoją infrastrukturę organizacjom pozarządowym oraz instytucjom publicznym. Partnerzy zyskują dostęp do własnej platformy, dzięki której mogą zamówić kuriera, aby zrealizował darmową dostawę w wybranym momencie.

Od początku programu za pośrednictwem aplikacji dostarczono już ponad milion posiłków i zrealizowano 350 tys. dostaw w ramach społecznej działalności. Glovo Access startuje także w Polsce, realizując już pierwsze dostawy dla potrzebujących.

Czym jest Glovo Access i kto ma do niego dostęp? 

W ramach Glovo Access partnerzy zyskują możliwość zamówienia przez Glovo darmowej, a przede wszystkim szybkiej dostawy tego samego dnia. Dostawy obejmują w pierwszej kolejności posiłki i podstawowe wsparcie w zakresie artykułów sanitarnych, jednak organizacje, które dołączą do Glovo Access, mogą swobodnie wykorzystywać udostępnioną infrastrukturę w ramach swojej działalności. Partnerzy mają dostęp do własnej platformy, dzięki której mogą zamówić kuriera, aby zrealizował dostawę w wybranym momencie.

W Polsce w ramach Glovo Access organizacje wykorzystują darmowe dostawy w różnych celach. Część z nich skupia sią na gotowaniu i dostarczaniu posiłków dla uchodźców, osób potrzebujących czy wolontariuszy, działających np. na Dworcu Zachodnim w Warszawie czy w Centrum Ukraińskim Kultury i Rozwoju we Wrocławiu. Inne zbierają darowizny bezpośrednio od darczyńców i przewożą je do odpowiednich instytucji, czy też skupiają się na dostarczaniu posiłków osobom starszym.

Usługa dostępna jest już w Polsce

Z  Glovo Access mogą korzystać organizacje pożytku publicznego obecne w 25 krajach, a od niedawna także w Polsce, gdzie usługa, podobnie jak Glovo, dostępna jest już w ponad 100 miastach.

W maju 2022 roku udało się dostarczyć ponad 500 posiłków w Polsce w ramach Glovo Access. Do programu dołączyły już pierwsze organizacje, w tym m.in. Kolacje Czwartkowe, Fundacja Ukraina czy Fundacja Senior w Koronie.

Program "Zamawiając-Pomagasz"

W ramach Glovo Access realizowany jest także program "Zamawiając-Pomagasz", dzięki któremu restauracje prowadzone przez NGO mogą sprzedawać na Glovo z 0% prowizją. Zyskują w ten sposób darmowy dostęp do wielu nowych klientów, w ponad 140 miastach w Polsce.

Dzięki zamówieniom z takich restauracji użytkownicy Glovo wspierają NGO oraz osoby potrzebujące. Z programu korzysta już m.in. warszawska Kuchnia Czerwony Rower.


Foto: mat. prasowe

Reklama