Biedronka szykuje paczki świąteczne dla seniorów. Dyskonter przeznaczy na ten cel 1,2 mln zł

Biedronka szykuje paczki świąteczne dla seniorów. Dyskonter przeznaczy na ten cel 1,2 mln zł

Handel szykuje się już do świąt Bożego Narodzenia – i nie chodzi wyłącznie o oferty świąteczne na sklepowych półkach, ale także coroczne wsparcie dla potrzebujących. Biedronka już teraz zaprasza ośrodki, które na co dzień pomagają osobom starszym do dołączenia do programu "Radosne Święta z Fundacją Biedronki".

W ramach tegorocznej akcji dyskonter przekaże prezenty podopiecznym placówek sprawujących opiekę nad seniorami. Ich łączna wartość to blisko 1,2 mln zł. 

Biedronka dla seniorów na święta

Dyskonter już po raz kolejny uruchomił program, dzięki któremu placówki pomagające osobom starszym otrzymają prezenty dla swoich podopiecznych. Produkty wchodzące w skład paczek to m.in. śliwki w czekoladzie, pierniki, chałwa, ciastka, herbata oraz kosmetyki: szampon i żel pod prysznic.

Jak informuje Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki, to już trzecia edycja programu, w ramach którego Fundacja Biedronki ufunduje seniorom świąteczne paczki. "Chcemy, by osoby starsze, które często borykają się nie tylko z trudami dnia codziennego, ale i samotnością, choć na chwilę przestały myśleć o problemach" – dodaje Katarzyna Scheer.

Paczki dla seniorów od Biedronki. Kto może złożyć wniosek i jakie kryteria trzeba spełniać?

Program skierowany jest do placówek, które spełniają wszystkie poniższe kryteria:

  • co najmniej 60% podopiecznych placówki stanowią osoby, które ukończyły 60 lat,
  • placówka posiada jeden z poniższych statusów: Dom Pomocy Społecznej,  Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, hospicjum, schronisko dla osób bezdomnych, placówka opieki prowadzona przez kościelne osoby prawne lub organizacje pozarządowe (jako działalność gospodarcza niedziałająca w celu osiągnięcia zysku),
  • realizują cele statutowe zgodne z celami statutowymi zarówno Fundacji, jak i programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki". 

Foto: mat. prasowe