Modivo wdrożyło Papieropaki. Ekologiczne opakowania debiutują na wszystkich rynkach

Modivo wdrożyło Papieropaki. Ekologiczne opakowania debiutują na wszystkich rynkach

Papieropaki to nowe ekologiczne opakowania stworzone w 100% z surowca, który podlega recyklingowi. Klienci otrzymują już zamówienia w nowych workach. Rozwiązanie zostało wprowadzone na wszystkich rynkach, na których działa eobuwie.pl. Niedługo obejmie także markę Modivo.

W odpowiedzi na przyspieszające zmiany klimatyczne oraz w zgodzie ze strategią Europejskiego Zielonego Ładu, coraz więcej przedsiębiorstw wprowadza ekologiczne rozwiązania. Do takich właśnie należą Papieropaki od MODIVO SA, które pozwolą Spółce na ograniczenie odpadów – średnio o ok. 27%.

Nowe worki do zamówień z eobuwie.pl

Klienci należącego do Modivo sklepu online eobuwie.pl otrzymują już zamówione produkty w nowych workach MailerBag. Papieropaki są produkowane z papieru Kraft, który jest surowcem odnawialnym. Opakowania pochodzą od lokalnego dostawcy, są przygotowywane w oparciu o kryteria zrównoważonego rozwoju i podlegają recyklingowi.

Worki, dostępne w trzech rozmiarach, są dostosowywane do gramatury poszczególnych produktów. Papieropaki zostały już wdrożone na wszystkich rynkach, na których działa eobuwie.pl.

Wprowadzane przez nas modyfikacje są analizowane nie tylko pod kątem wygody klientów, ale także ich wpływu na środowisko. Dlatego udostępniliśmy Papieropaki, które pozwalają nam zarówno ograniczyć zużycie plastiku, jak i zredukować emisję CO2.

Bartłomiej Wnęk, Chief Operating Officer w MODIVO SA

W Papieropaki pakowane będzie cały asortyment, z wyjątkiem zbyt ciężkich produktów, które mogłyby przedrzeć papierowe worki i potencjalnie uszkodzić towar.

Póki co rozwiązanie dotyczy marki eobuwie.pl. Jak jednak zapowiada Bartłomiej Wnęk, firmie zależy na kompleksowym podejściu. W związku z tym, według planów nowe opakowania zostaną wdrożone dla produktów z oferty Modivo już od października.

Papieropaki pozwolą ograniczyć odpady o 27%

Papieropaki są w 100% stworzone z surowca, który podlega recyklingowi i w zależności m.in. od grubości, rozkłada się w ciągu kilku miesięcy. Obsługa takich opakowań jest znacznie łatwiejsza i sprawniejsza, ponieważ mają one mniejszą objętość i są lżejsze od dotychczasowych kartonów, co pozwala na umieszczenie większej liczby zamówień na palecie. Przekłada się to na zaoszczędzenie powierzchni magazynowej i usprawnienie procesu związanego z przewozem.

Wymienione zmiany pozwalają również na zmniejszenie wagi ładunków podczas transportu, co bezpośrednio wpływa na ograniczenie emisji CO2. Ponadto, MODIVO SA może dokładnie dobrać wielkość opakowania do produktu, bez konieczności wysyłania zbyt dużych kartonów. Taki zabieg pozwala na maksymalne zredukowanie pustej przestrzeni.

"Mamy świadomość, że ograniczenie produkcji opakowań to ogromne wyzwanie dla całej branży. Dzięki nowym Papieropakom jesteśmy w stanie przyczynić się do redukcji ich liczby, jak i zwiększyć efektywność naszej logistyki" – dodaje Łukasz Boguszewski, dyrektor logistyki w MODIVO SA. Jak deklaruje firma, zmiana ta pomoże na ograniczenie odpadów średnio o około 27%.


Foto: mat. prasowe