Właściciel Apaczka.pl przejmuje rumuńską firmę tworzącą narzędzia do zarządzania dostawami

Właściciel Apaczka.pl przejmuje rumuńską firmę tworzącą narzędzia do zarządzania dostawami

Alsendo, właściciel Apaczka.pl oraz Sendit.pl, dokonało kolejnej zagranicznej akwizycji, przejmując rumuński Innoship, firmę tworzącą narzędzia do zarządzania dostawami w modelu SaaS przy użyciu "data intelligence". Obie firmy zawarły strategiczne partnerstwo w celu opracowania zaawansowanych technologicznie rozwiązań wysyłkowych w modelu SaaS dla sektora e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej.

Innoship, od momentu swojego powstania w 2019 r., zarządza dostawami dla ponad 200 dużych przedsiębiorstw, sklepów e-commerce oraz marketplace w Europie. Ogłoszone przejęcie Innoship przyspiesza transformację Alsendo z operatora logistycznego usług kurierskich w biznes oparty na modelu SaaS i zaawansowanej technologii.

Kolejna zagraniczna akwizycja Alsendo

Przejęcie Innoship nastąpiło po wcześniejszym zakupie większościowych udziałów przez Alsendo w platformie Zaslat.cz zajmującej się pośrednictwem w dostarczaniu przesyłek kurierskich do klientów indywidualnych i korporacyjnych w Czechach i na Słowacji.

W ciągu ostatnich czterech tygodni dokonaliśmy dwóch akwizycji zagranicznych podmiotów, konsekwentnie realizując naszą strategię przejścia na model biznesowy oparty na technologii oraz usługach w modelu SaaS. Przejęcie Innoship pozwoli nam dostarczać zaawansowane rozwiązania wysyłkowe do większego grona klientów, wspierające ich efektywność biznesową w obszarze logistyki i procesów posprzedażowych. Nasza oferta usług wysyłkowych bazuje na unikalnych technologiach, proponując szeroką gamę narzędzi dla firm z sektora e-commerce.

Aleksandra Zawadzka, CFO w Alsendo

Partnerstwo umożliwia synergię działań na każdej płaszczyźnie biznesowej pomiędzy firmami Alsendo i Innoship - konsolidację ofert obu spółek, wymianę rozwiązań technologicznych, przyspieszenie rozwoju rozwiązań SaaS w Polsce oraz poszerzenie działalności Alsendo o rynek rumuński.

Strategiczne partnerstwo Alsendo i Innoship

Innoship i Alsendo są wspierane przez inwestora Abris Capital Partners – fundusz private equity. "Od momentu przejęcia Alsendo z dumą wspieramy dynamiczny rozwój tej marki realizując jednocześnie naszą ambitną strategię >buy-and-build<. Będziemy nadal czerpać korzyści z silnego wzrostu bazowego sektora e-commerce w Europie poprzez inwestycje w platformę technologiczną i jej ekspansję międzynarodową, dążąc do dalszego rozwoju Alsendo" – mówi Edgar Koleśnik, partner w Abris Capital Partners.

Foto: mat. prasowe

Zawarte strategiczne partnerstwo Alesendo i Innoship ma na celu opracowanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań wysyłkowych. Przejęcie z jednej strony przyspiesza transformację Alsendo w biznes oparty na modelu SaaS. Z drugiej natomiast umożliwia Innoship skorzystanie z doświadczenia Alsendo w dostarczaniu kompleksowych usług wysyłkowych dla wszystkich segmentów klientów indywidualnych i biznesowych, w tym małych i średnich przedsiębiorstw.

Jesteśmy wdzięczni klientom, którzy korzystają z naszej innowacyjnej technologii i wspierają nas swoją wiedzą, ale także inwestorom, którzy poprowadzili nas we właściwym kierunku. Jesteśmy bardzo podekscytowani partnerstwem z Alsendo. Razem stworzymy wiodącą firmę w zakresie technologii wysyłkowych dla e-commerce w Europie Środkowej i poza nią.

Daniel Nicolae, jeden z założycieli Innoship

Foto: mat. prasowe

Reklama