Awanse w Brown-Forman. Bibianna Konieczna-Sano i Filip Popławski na nowych stanowiskach

Awanse w Brown-Forman. Bibianna Konieczna-Sano i&nbspFilip Popławski na nowych stanowiskach

Październik jest ważnym miesiącem w rozwoju firmy Brown-Forman Polska. Bibianna Konieczna-Sano, dotychczasowa dyrektor generalna Brown-Forman Polska awansowała w strukturach Brown-Forman International. Jej miejsce zajął Filip Popławski, dotychczasowy dyrektor sprzedaży na Polskę.

Bibianna Konieczna-Sano, do tej pory pełniąca funkcję dyrektora generalnego Brown-Forman Polska, od października 2022 roku objęła stanowisko wiceprezesa oraz Chief of Staff i dyrektora strategii, dywizji rynków rozwijających Brown-Forman. Na pozycji dyrektora generalnego firmy zastąpi ją Filip Popławski.

Zmiany w Brown-Forman. Awans Bibianny Koniecznej-Sano oraz Filipa Popławskiego

Objęcie przez Bibiannę Konieczną-Sano nowego stanowiska jest kolejnym etapem realizacji jej ścieżki zawodowej w Brown-Forman. Polka wejdzie w skład wąskiego gremium kierownictwa Dywizji Rynków Rozwijających amerykańskiej firmy, odpowiedzialnego za budowę i wdrożenie strategii rozwoju w tak ważnej dla Brown-Forman Dywizji.

Filip Popławski będzie odpowiadał za realizację strategii rozwoju firmy na polskim rynku. W ramach struktur organizacyjnych polskiej firmy, wspierany będzie przez zespół kierowniczy składający się z Beaty Mirowskiej (dyr. finansowy), Doroty Pałysiewicz (dyr. Human Resources) oraz nowego dyrektora marketingu, Pawła Miziołowskiego.

Kim jest Bibianna Konieczna-Sano?

Bibianna Konieczna-Sano w Brown-Forman pracuje od 20 lat. W tym czasie zajmowała różne stanowiska w organizacji firmy, m.in. dyrektora marketingu w Polsce, w krajach bałtyckich i Rosji. W 2011 roku przeprowadziła się do centrali firmy w Louisville, USA, gdzie została szefową sztabu prezesa ds. marketingu. W 2013 roku dołączyła do zespołu Ameryki Północnej jako dyrektor bourbonów i whisky, a w 2015 dołączyła do globalnego zespołu Jacka Daniel’sa. 

W 2018 roku Konieczna-Sano wróciła do Europy, aby objąć stanowisko dyrektora marketingu w nowo powstałym regionie Europejskim, z siedzibą w Amsterdamie. Już po roku (w 2019 r) objęła stanowisko prezesa firmy w Polsce.

"Polska to jeden z najdynamiczniejszych rynków na świecie, na którym produkty Brown-Forman mają ugruntowaną pozycję. Co więcej, jesteśmy w trakcie procesu zmian gustów konsumenckich i popularności alkoholi segmentu premium" – podkreślała obejmując stanowisko w Polsce. Teraz – po zaledwie 3 latach – awansowała do ścisłego grona dyrektorów Dywizji Rynków Rozwijających.

Moją ambicją jest poznawanie i rozwijanie nowych rynków i konsumentów, budowanie naszych marek, podkreślanie odpowiedzialnej konsumpcji, a także dalszy rozwój naszej efektywnej i zróżnicowanej organizacji.

Bibianna Konieczna-Sano

Kim jest Filip Popławski, nowy dyrektor generalny Brown-Forman Polska?

Nowy dyrektor generalny ma ponad 24-letnie doświadczenie w branży sprzedażowej. Do Brown-Forman Polska Filip Popławski dołączył w 2015 roku jako dyrektor sprzedaży na Polskę, wcześniej piastując stanowisko dyr. sprzedaży w Mars Polska.

W Brown-Forman był odpowiedzialny za kreowanie polityki sprzedażowej wszystkich marek znajdujących się w portfolio tego dystrybutora alkoholi mocnych z segmentu premium w Polsce a posiadającego takie marki jak Jack Daniel’s, Finlandia Vodka i Woodford Reserve. W ciągu 7 lat przyczynił się do 70% wzrostu sprzedaży, co pozwoliło firmie utrzymać pozycję lidera wśród marek importowanych premium.

Polacy w globalnych strukturach amerykańskiego giganta

Biba Konieczna-Sano nie jest jedynym, polskim menedżerem, odnoszącym spektakularne sukcesy zawodowe w globalnych strukturach Brown-Forman International. Wielu naszych rodaków pełni odpowiedzialne i kierownicze funkcje. Są cenieni za umiejętności przywódcze, strategiczne myślenie oraz za osiągane wyniki, dzięki czemu zajmują coraz wyższe pozycje w organizacji.

Wśród nich znajdują się Dorota Pałysiewicz – dyrektor ds. HR na region Polska, Developing Europe & Iberia, Katarzyna Obuchowicz – prowadząca dział Corporate Affairs dla Europy Wschodniej czy Agnieszka Przybyłek będąca dyrektorem zarządzającym Brown-Forman we Włoszech.

Brown-Forman International działa obecnie na 170 rynkach na świecie, zatrudnia ponad 5.000 pracowników i jest największą, amerykańską firmą – producentem i dystrybutorem alkoholi na świecie pod względem wartości (IWSR 2021).


Foto: Bibianna Konieczna-Sano oraz Filip Popławski (mat. prasowe)

Reklama