Biedronka otworzyła pierwszy taki sklep. Został stworzony dla dzieci

Biedronka otworzyła pierwszy taki sklep. Został stworzony dla dzieci

Dyskonter stworzył trzy specjalne strefy Biedronki, w których dzieci będą mogły uczyć się poprzez zabawę. To efekt współpracy ze Smart Kids Planet, w ramach której największa sieć handlowa w Polsce zaangażowała się w rozwój Centrum Mądrej Zabawy.

Pierwsze w Polsce innowacyjne Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci jest dostępne w warszawskiej Fabryce Norblina, przy ulicy Żelaznej 51/53. Na 1600 kw. mieści się 9 stref, wypełnionych atrakcjami, mającymi rozwijać kompetencje przyszłości oraz dobre nawyki u dzieci, realizując światowy trend edutainment czyli edukację poprzez zabawę. Trzy z nich zaaranżowała Biedronka.

Pierwszy sklep Biedronki tylko dla dzieci. Co w nim znajdziemy?

W przestrzeni zaaranżowanej na wzór sali sprzedaży typowej Biedronki, najmłodsi, wyposażeni w specjalne akcesoria, odgrywają role klientów robiących zdrowe zakupy zgodnie z przygotowaną listą, obsługi sklepu m.in. odpowiedzialnej za stoisko z wypiekiem pieczywa czy kasjerów skanujących produkty i przyjmujących należność w specjalnej walucie – Smart Złotówkach.

Foto: Tomasz Mateusiak

Kolorowa przestrzeń Biedronki zapewnia małym odkrywcom ogrom wrażeń. Dzieci mogą współpracować w grupie i ćwiczyć logiczne myślenie. Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych najmłodszych oraz edukacja matematyczna poprzez zabawę, ma być dla nich ciekawą przygodą, która z pewnością zaowocuje w przyszłości. Współpraca Biedronki ze Smart Kids Planet odpowiada na ogromną w ostatnich latach potrzebę czerpania wiedzy ekologicznej i żywieniowej, podanej dzieciom w mądry i ciekawy sposób.

Foto: Tomasz Mateusiak

To dla nas bardzo ważne, by od najmłodszych lat wspierać rozwój intelektualny dzieci, a najlepiej, kiedy edukacja to również dobra i mądra zabawa. Łączymy nasze siły, by pokazać, jak zdrowo i mądrze się odżywiać, jak nasze codzienne zachowania mogą wpływać na ekologię, ale też chcemy nauczyć najmłodszych podstaw przedsiębiorczości.

Monika Bogusz, menedżerka ds. projektów marketingowych w sieci Biedronka

W poprzedniej lokalizacji przy Stadionie Narodowym, w ciągu zaledwie kilku miesięcy działalności, Smart Kids Planet odwiedziło ponad 120 000 osób. To potwierdza jak istotny dla rodziców, opiekunów oraz nauczycieli jest wartościowo spędzany przez dzieci czas wolny. Dlatego twórcy tego miejsca rozwijają ten koncept, stawiając na innowacyjność i rozwój nowych kompetencji.

Kiedy sklep Biedronka dla dzieci będzie otwarty?

Centrum Mądrowej Zabawy, gdzie dyskonter stworzył trzy nowe strefy – Mądrych Zakupów, Jabłkowego Sadu oraz Segregowania – otwiera się już w sobotę, 15 października. Najmłodsi będą się tam mogli uczyć odpowiedzialnych postaw społecznych, takich jak właściwe segregowanie odpadów, ograniczanie marnowania żywności czy podstaw przedsiębiorczości, a to wszystko w przyjaznej atmosferze wywołującej rumieńce ekscytacji.

Centrum dla dzieci i ich rodziców jest zlokalizowane w warszawskiej Fabryce Norblina, przy ulicy Żelaznej 51/53. Jest otwarte 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 – 20.00.

Foto: Tomasz Mateusiak

Koncept Smart Kids Planet wykorzystuje nowoczesne technologie i wiodące trendy w nauczaniu.  Jego misją jest pobudzanie wyobraźni, kreatywności i zdolności motorycznych oraz rozwój kompetencji przyszłości, przy jednoczesnym zaspokajaniu podstawowych potrzeb dziecka: kontaktu społecznego, zabawy w grupie, akceptacji i bezpieczeństwa.