Bunge i Olleco rozpoczynają wspólne przedsięwzięcie w zakresie olejów jadalnych

Bunge i Olleco rozpoczynają wspólne przedsięwzięcie w&nbspzakresie olejów jadalnych

Producent oleju Kujawski Bunge oraz zajmujący się odnawialną energią oddział firmy Olleco utworzą spółkę joint venture (50/50). Jej celem będzie stworzenie biznesu obejmującego pełny cykl życia olejów jadalnych.

Podmiot ma współpracować z klientami z branży gastronomicznej i produkcji żywności w Europie – z wyłączeniem Wielkiej Brytanii i Irlandii – w zakresie dostaw olejów i zapewnienia, że zużyty olej kuchenny (UCO) jest efektywnie zbierany i wykorzystywany jako surowiec w produkcji paliw odnawialnych.

Rozbudowa portfela surowców odnawialnych

Rozwiązania i usługi, które będą oferowane w ramach nowopowstałej spółki, są odpowiedzią na wyzwania związane z ochroną środowiska i bezpieczeństwem energetycznym na kluczowych rynkach w Europie. 

Cieszymy się, że możemy współpracować z Olleco przy rozbudowie naszego portfela surowców odnawialnych w Europie. Łączy nas zaangażowanie w zrównoważony rozwój i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań zmniejszających ślad węglowy w naszych łańcuchach wartości.

Greg Heckman, prezes Bunge

Nowy podmiot, z siedzibą w Amsterdamie, ma wykorzystywać relacje Bunge z klientami, zasięgi i globalne doświadczenia w produkcji olejów roślinnych w połączeniu z wyjątkowym modelem Olleco w zakresie dostaw, odbioru i przetwarzania olejów spożywczych.

To ekscytujący krok dla Olleco w Europie. Joint venture przyspieszy nasz rozwój, umożliwiając dotarcie z wyjątkowymi usługami dla przemysłu spożywczego. Cieszymy się, że możemy współpracować z Bunge, firmą, która jest sprawna, innowacyjna i zaangażowana w obszar odnawialnych źródeł energii.

Joe Kenny, prezes Olleco

Olleco jest wiodącym dostawcą wysokiej jakości olejów kuchennych oraz zbiera zużyty olej i odpady spożywcze w Wielkiej Brytanii. Zbierany przez firmę olej jest przetwarzany na wysokiej jakości biopaliwa, a gromadzone odpady spożywcze są przekształcane w energię odnawialną i nawóz.

Bunge jest światowym liderem w przetwórstwie nasion oleistych oraz wiodącym producentem i dostawcą olejów oraz tłuszczów roślinnych. Firma posiada w Polsce dwie olejarnie zlokalizowane w Kruszwicy i Brzegu, zakład produkcji tłuszczów roślinnych w Karczewie oraz terminal portowy w Świnoujściu.


Foto: StockAdobe(Volodymyr Shevchuk)