Handel przygotowuje się do Bożego Narodzenia. W IKEA rusza oferta świąteczna

Handel przygotowuje się do Bożego Narodzenia. W IKEA rusza oferta świąteczna

Do świąt jeszcze ponad dwa miesiące, jednak handel przygotowania do tego wyjątkowego okresu rozpoczyna dużo wcześniej. Pierwszą w tym sezonie ofertę możemy znaleźć już w sklepach IKEA, gdzie pojawiła się limitowana kolekcja VINTERFINT. Jakie świąteczne dekoracje w niej znajdziemy?​ Od kiedy znajdziemy je w sklepach?

Dekoracja świąteczne w IKEA

Inspiracją do stworzenia tegorocznej kolekcji IKEA VINTERFINT były skandynawskie baśnie i ludowe wzory. Dzięki produktom z kolekcji nadamy naszym wnętrzom bajecznie świąteczny klimat. Znajdziemy w niej m.in. wiele rozmaitych ozdób na choinkę, do dekoracji stołu oraz świec np. o zapachu pomarańczy i goździków.

Urządzając święta po swojemu zamiast tradycyjnej choinki możemy stworzyć własną na ścianie przy użyciu kolorowych tasiemek lub wykorzystując drewnianą choinkę-dekorację na ścianę VINTERFINT i ozdobić ją zdjęciami, kartkami z życzeniami od bliskich, bilecikami z prezentów lub po prostu bombkami. Jej zaletą jest to, że zajmuje mało miejsca i może służyć przez długie lata co roku wyglądając zupełnie inaczej w zależności od naszych pomysłów i kreatywności. Najlepsze w jej ozdabianiu jest to, że możemy świetnie się przy tym bawić razem z bliskimi, a nasze drzewko będzie jedyne w swoim rodzaju.

Projektantka kolekcji – Eva Lundgreen sięgnęła do dziecięcych wspomnień – gdy święta spędzała u babci w Jämtland, a zaśnieżone skandynawskie krajobrazy z czerwonymi domkami na kilka tygodni stawały się magiczną krainą zamieszkiwaną przez elfy. W tym roku w IKEA znajdziemy je na przykład na papierze do pakowania w nowych, zabawnych odsłonach, z jaskrawymi paskami i kolorami. A dzięki sznurkom i etykietom w podobnym stylu nasze prezenty na pewno zrobią niezapomniane wrażenie.

Bardzo się cieszymy, że możemy pomagać Polakom tworzyć w ich domach ciepły, bożonarodzeniowy klimat, dzięki naszym sezonowym produktom. Wierzymy, że umilą im ten radosny czas, a zarazem nie nadwyrężą ich domowego budżetu. W IKEA całą ofertę tworzymy w myśl Demokratycznego Designu - ważna jest dla nas nie tylko jakość czy funkcjonalność, ale także piękny design, przystępność cenowa i zrównoważony rozwój. Chcemy, aby każdy mógł pozwolić sobie na świąteczny nastrój w swoim wnętrzu i miał pewność, że posiadane ozdoby są przyjazne planecie.

Małgorzata Jezierska, Partnerka biznesowa PR produktowy, IKEA Retail, Polska

Lampki świąteczne w IKEA

Oświetlenie okien w szwedzkiej tradycji pełni ważną rolę. Gdy dzień staje się coraz krótszy, a światła jest mniej, w oknach Szwedów jarzą się tysiące lampek. Dzięki temu zwykły spacer po osiedlu zamienia się w prawdziwy Festiwal Świateł, a przechodniom udziela się świąteczny nastrój.

Najpopularniejsze są świece adwentowe – szw. adventsljusstake. Każda z czterech z nich odpalana jest jedna po drugiej, w każdą niedzielę, aż do Świąt. W IKEA jak zwykle nie zabraknie świetlistych nowości. LED-owa gwiazda STRÅLA czy girlandy pokryte zielonymi listkami, mogą stać się nastrojową ozdobą okna.

Zaletą oświetlenia LED jest to, że pobiera o wiele mniej energii niż tradycyjne żarówki – korzystając z niego jesteśmy bardziej eko. IKEA pomaga klientom w podejmowaniu bardziej zrównoważonych decyzji, dlatego od lat w ofercie nie znajdziemy już tradycyjnych żarówek.  

Piernikowy domek, kalendarz adwentowy, a może łosoś z IKEA?

W grudniu domy zaczyna wypełniać cudowny zapach wypieków – w tym także ten dobrze znany korzenny! Piernikowy domek DIY VINTERSAGA to alternatywa do samodzielnego złożenia, która umili wyczekiwanie świąt, w czym pomocny może okazać się też kalendarz adwentowy VINTERSAGA. Znajdują się w nim nie tylko słodkie czekoladki, ale także rabaty na zakupy w IKEA. W tym roku oprócz karpia warto może na stole postawić też pysznego łososia.

IKEA oferuje łososia SJÖRAPPORT w postaci wędzonej oraz peklowanej – marynowanej w soli, cukrze, koperku i odrobinie pieprzu (szw. gravad lax). Wybierając ryby z IKEA mamy pewność, że spełniają globalne standardy ASC odnośnie zrównoważonej hodowli owoców morza. 

Od kiedy w IKEA pojawi się oferta świąteczna?

Wszystkie produkty z zimowej limitowanej kolekcji IKEA VINTERFINT dostępne będą w sklepach IKEA, w aplikacji mobilnej IKEA oraz na  IKEA.pl już od drugiej połowy października.


Źródło: mat. prasowe

Reklama