Wódka Dalkowski wyróżniona w ogólnopolskim konkursie. Jaki zyskała tytuł?

Wódka Dalkowski wyróżniona w ogólnopolskim konkursie. Jaki zyskała tytuł?

Wódka Dalkowski firmy Henkel Freixenet Polska zdobyła I miejsce w ogólnopolskim Konkursie Polskich Wódek i Okowit Ziemniaczanych. Doceniono jej wyjątkowy smak i jakość. W tym przypadku nie bez znaczenia jest także ponad stuletnia historia marki.

Ideą plebiscytu jest promowanie polskiej tradycji produkcji wódek i okowit ziemniaczanych, a także nagradzanie ich twórców oraz wyrobów. Organizatorem Konkursu Polskich Wódek i Okowit Ziemniaczanych był Instytut Skrzynki – Instytut Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego. Wzięli w nim udział producenci z całego kraju. 

Wódka Dalkowski ze złotem w swojej kategorii

W kategorii "wódki ziemniaczane czyste premium", Wódka Dalkowski firmy Henkell Freixenet Polska zdobyła pierwsze miejsce. Jak komentuje Łukasz Gołębiewski, dziennikarz i ekspert w dziedzinie mocnych alkoholi, który był jedną z osób dokonujących oceny smakowej zgłoszonych produktów, "ma bardzo przyjemny, słodki, karotkowy zapach, znajdziemy też w aromacie słodki grejpfrut". Jak dodał ekspert, tym co wyróżnia wódkę Dalkowski na rynku są zaskakujące w finiszu mniszek lekarski, oleistość i macierzanka.

Wódka Dalkowski powstaje na bazie spirytusu ziemniaczanego.
Foto: mat. prasowe

Wódka ziemniaczana a wódka zbożowa

Jak komentował Łukasz Gołębiewski, Polska jest dziś potęgą wódek ziemniaczanych, a te są na nowo odkrywane przez konsumentów na całym świecie. "Coraz więcej marek, coraz więcej jest też pomysłów, jak zaprezentować ziemniaczaną wódkę w nietuzinkowy sposób. Wódki ziemniaczane są lubiane, bo są z natury słodsze, bardziej oleiste, pełniejsze niż wódki zbożowe, dają też wiele możliwości w zależności od odmiany ziemniaka czy czasu zbioru. To fascynujące, że rosnąca pod ziemią bulwa jest niczym szlachetne winogrono, daje tak wiele różnych smaków i aromatów po destylacji" – tłumaczył ekspert.

Jak powstała wódka Dalkowska?

Nagrodzona złotym medalem Wódka Dalkowski powstaje na bazie spirytusu ziemniaczanego. Stanowi idealne połączenie mocy tradycyjnej wódki (40%) z aksamitnym smakiem. Wódka jest filtrowana węglem drzewnym, co zapewnia jej wyjątkową jakość i łagodny smak. "To produkt, który po prostu trzeba mieć na sklepowej półce!" – podsumowuje Marta Tyszkowska, kierownik marki w firmie Henkell Freixenet Polska.  

Wódka Dalkowski to jednak nie tylko jakość, ale i piękna historia w tle. "Trzeba wiedzieć, że historia Wódki Dalkowski nawiązuje do tradycji produkcji alkoholu w dawnej Fabryce Likworów w Poznaniu oraz Fabryce Wódek i Likierów w Toruniu i – tym samym – do działalności mistrza gorzelnictwa – Ludwika Dalkowskiego. Cieszymy się, że z takimi sukcesami udaje się nam kontynuować tę ponad stuletnią historię marki" – mówi Marta Tyszkowska.

 W skład linii wódek Dalkowski wchodzi także Dalkowski na zielonym pieprzu oraz Dalkowski wiśniowa.


Foto: mat. prasowe

Reklama