Amazon zainwestuje ponad miliard euro w elektryczną flotę w Europie

Amazon zainwestuje ponad miliard euro w elektryczną flotę w Europie

W ciągu najbliższych pięciu lat Amazon.com planuje zainwestować ponad 1 miliard euro w elektryczne samochody, ciężarówki oraz niskoemisyjne centra dystrybucyjne w całej Europie.

Amazon przyspiesza dążenia do zerowej emisji CO2

Dzięki tej inwestycji, Amazon planuje zwiększyć elektryczną flotę z obecnych 3 tys. do ponad 10 tys. w 2025 roku – podaje Reuters. Jak podała firma, bezemisyjne furgonetki dostarczyły w 2021 roku ponad 100 milionów paczek. Wraz z powiększaniem floty, ich liczba może zwiększyć się ponad trzykrotnie. 

Amerykański sprzedawca przyspiesza dążenie do swoich ekologicznych celów. Firma planuje osiągnięcie zerowego poziomu emisji dwutlenku węgla netto do 2040 roku. Jak podaje Reuters, inwestycja Amazona ma również na celu pobudzenie innowacji w branży transportowej. 

Inwestycje w elektryczne samochody

Firma chce w nadchodzących latach kupić ponad 1,5 tys. elektrycznych ciężarówek. Jak podaje Reuters, największe zamówienie na elektryczne vany Amazona obejmuje 100 tys. pojazdów od Rivian Automotive Inc do 2025 roku. 

Sprzedawca zainwestuje także w tysiące ładowarek samochodowych w całej Europie. Jak podała firma, najnowsze inwestycje mają także zachęcić do rozbudowy publicznej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.


Foto: Amazon

Reklama