Nowość od Henkell Freixenet Polska: Lubuski Botanic Light

Nowość od Henkell Freixenet Polska: Lubuski Botanic Light

Firma Henkell Freixenet Polska poszerza ofertę marki Lubuski o nowy, inspirowany bogactwem natury, smak – Lubuski Botanic Light. Jest niezwykle lekki i orzeźwiający, stworzony na bazie 28 wyszukanych składników roślinnych. Idealnie sprawdzi się jako baza wielu aromatycznych drinków. 

Jesienna premiera 

Lubuski Botanic Light został stworzony na bazie 28 składników roślinnych. To połączenie wyrazistego smaku jałowca z delikatnymi nutami m.in. płatków róży, kwiatów czarnego bzu oraz rumianku. Podstawą receptury są wyjątkowe i aromatyczne esencje i destylaty ziół – lawendy, melisy, mięty, krwawnika, arniki, korzenia arcydzięgla i lukrecji. Kompozycję wzbogacają mocne akcenty cytrusów oraz kolendry.

Botanic Light został oparty na oryginalnym Ginie Lubuskim i wzbogacony dodatkowo o esencje i destylaty ziół, cytrusów i przypraw. Zawartość alkoholu na poziomie 25% powoduje, że wszystkie nuty smakowe i aromatyczne są bardzo dobrze wyczuwalne.

Lubuski Botanic Light daje naprawdę sporo możliwości. Na jego bazie można przygotować popularne obecnie koktajle aperitifowe, orzeźwiające czy lżejsze, skierowane do tych, którzy chcą się napić koktajlu niezbyt mocnego, ale wciąż wyrazistego w smaki ginowe. Ilość botanicalsów zawarta w Botanic Light daje pełny i złożony smak alkoholu, dzięki czemu można tworzyć aromatyczne koktajle kilkuskładnikowe, a także proste połączenia z mniejszą ilością procentów, które spodobają się zarówno paniom, jak i panom. Lubuski Botanic Light należy traktować jak gin z mniejszą ilością procentów i łączyć go w te same smaki, co tradycyjny trunek, sprawdzą się tu zatem między innymi tonik, woda, cytrusy i oczywiście masa przeróżnych ziół.

Marek Posłuszny, barman, ambasador Ginu Lubuskiego

35 lat na rynku

Gin Lubuski, jeden ze sztandarowych produktów firmy Henkell Freixenet Polska i najpopularniejszy gin w Polsce , w tym roku  świętuje 35-lecie. Jego receptura jest niezmienna od 1987 roku. Owoce jałowca są macerowane i destylowane w wysokiej jakości alkoholu, co nadaje ginowi wyrazisty smak jałowca, wzbogacony nutami majeranku, lawendy i kolendry. Do wersji „Original” sukcesywnie dołączają kolejne – np.warianty infuzowane smakami cytrusów, ziół i owoców. Na sklepowych półkach znaleźć można m.in. Gin Lubuski Bitter Orange oraz Lubuski Fresh Lime. 

Ta nowość w linii Lubuski jest odpowiedzią na jeden z wiodących trendów rynkowych. Badania wskazują, że segment napojów niskoalkoholowych w najbliższych latach będzie rósł bardzo dynamicznie. My, jako lider kategorii, reagujemy na  te zmiany bardzo szybko.

Marta Tyszkowska, Kierownik Marki w firmie Henkell Freixenet Polska

 

Reklama