Unilever szuka nowego dyrektora generalnego. Alan Jope odejdzie z firmy do końca 2023 r.

Unilever szuka nowego dyrektora generalnego. Alan Jope odejdzie z firmy do końca 2023 r.

Alan Jope, dotychczasowy dyrektor generalny Unilever, poinformował zarząd o zamiarze przejścia na emeryturę z firmy pod koniec 2023 roku. Zarząd przystąpi teraz do formalnego poszukiwania następcy, rozważy zarówno kandydatów wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Alan Jope przechodzi na emeryturę

Po pięciu latach pełnienia tej funkcji oraz ponad 35 latach w Unilever, Alan Jope zrezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego firmy.

"Odejście Alana na emeryturę w przyszłym roku oznacza koniec niezwykłej kariery w firmie Unilever" – skomentował prezes Unilever, Nils Andersen. Jak wyjaśnił, pod kierownictwem Alana Jope, firma dokonała krytycznych zmian w swojej strategii, strukturze i organizacji, które zapewniają jej silną pozycję na drodze do sukcesu.

Unilever szuka nowego dyrektora generalnego

Teraz zarząd przystąpi do uporządkowanego procesu sukcesji, podczas któego będzie wspierał Alana oraz zespół zarządzający w dalszym stymulowaniu wyników firmy Unilever – dodał prezes Unilever.

Jak skomentował Alan Jope, zbliżający piąty rok pełnienia funkcji dyrektora generalnego i ponad 35 lat pracy w Unilever to właściwy czas, aby zarząd rozpoczął formalnie posuzkiwanie następcy. "Wzrost pozostaje naszym głównym priorytetem, a w nadchodzących kwartałach będę w pełni skoncentrowany na zdyscyplinowanej realizacji naszej strategii i wykorzystaniu pełnych korzyści płynących z naszej nowej organizacji" – dodał dyrektor generalny.


Foto: Alan Jope (Unilever)

Reklama