Nestlé stawia na OZE. Firma podpisała przełomową umowę z funduszem GoldenPeaks Capital

Nestlé stawia na OZE. Firma podpisała przełomową umowę z funduszem GoldenPeaks Capital

W ramach umowy PPA podpisanej przez polski oddział Nestlé oraz globalny fundusz GoldenPeaks Capital jedna trzecia energii dla 7 polskich fabryk producenta popłynie z 22 wysokowydajnych farm fotowoltaicznych zlokalizowanych w północno-zachodniej i zachodniej części kraju.

Pierwsze dostawy prądu pochodzącego z odnawialnych źródeł energii rozpoczęły się na przełomie sierpnia i września br. Jak komentuje Artur Jankowski, prezes zarządu Nestlé Polska, inwestycja w OZE ma dla firmy znaczenie strategiczne. To nie tylko element dywersyfikacji dostaw i źródeł energii, ale również idodtny krok na drodze do realizacji planu zerowej emisyjności Nestlé.

Mapa farm fotowoltaicznych
Foto: mat. prasowe

Zielona energia w zakładach Nestlé

W ramach umowy zawartej między Nestlé Polska i funduszem GoldenPeaks Capital jedna trzecia energii elektrycznej, zasilającej wszystkie fabryki producenta w Polsce, będzie wkrótce pochodzić z farm fotowoltaicznych, zlokalizowanych w naszym kraju.

Nestlé w skali globalnej podejmuje kroki, które do 2030 roku pozwolą nam ograniczyć emisję CO2 o połowę i osiągnąć zerową emisję netto do 2050 roku. Pochodzący ze słońca prąd będzie zasilał wszystkie nasze fabryki w Polsce: w Kaliszu, Kargowej, Toruniu, Lubiczu, Nałęczowie, Nowej Wsi Wrocławskiej i Rzeszowie.

Artur Jankowski, prezes zarządu Nestlé Polsk

Porozumienie Nestlé Polska i GoldenPeaks Capital zakłada dołączenie do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego farm fotowoltaicznych o mocy, która wystarczyłaby do zasilenia energią ze źródeł odnawialnych ok. 17 tys. gospodarstw domowych przez cały rok.


Foto: mat. prasowe

Reklama