ALDI otwiera nowy magazyn. Sieć planuje zwiększyć liczbę sklepów o 50%

ALDI otwiera nowy magazyn. Sieć planuje zwiększyć liczbę sklepów o 50%

W środę 14 września miało miejsce uroczyste otwarcie nowego magazynu sieci ALDI. Obiekt pełni funkcje magazynowo-dystrybucyjne. W pierwszych miesiącach działania będzie obsługiwać 100 sklepów w rejonie północnym.

Nowy magazyn ALDI powstał w miejscowości Lisi Ogon pod Bydgoszczą. Obiekt liczy w sumie 43 tys. mkw. łącznej powierzchni magazynowej i ma możliwość obsługi do 250 sklepów. 

Nowy magazyn pomoże ALDI w rozwoju sieci na północy kraju

Nowy magazyn jest naturalną konsekwencją rozwoju sieci ALDI w tym regionie. Obiekt pełni funkcje magazynowo-dystrybucyjne. W pierwszych miesiącach działania będzie obsługiwać 100 sklepów w rejonie północnym. Warto jednak dodać, że docelowo magazyn może obsługiwać do 250 sklepów. Dzięki temu czas dostaw do sklepów zostanie skrócony aż o 30%, co wiąże się z lepszą i bardziej elastyczną reakcją sieci na potrzeby klientów. 

W uroczystościach oficjalnego otwarcia nowego magazynu ALDI wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz prezes zarządu firmy.
Foto: mat. prasowe

Marka obecna dotychczas głównie w zachodniej, centralnej i południowej części Polski w ubiegłym roku pojawiła się już we wszystkich województwach. Rejonem, w którym ALDI rozwija się najszybciej jest właśnie Pomorze, gdzie tylko na przestrzeni roku powstało łącznie kilkanaście sklepów. Nowe centrum dystrybucji ALDI powstało w zbudowanym przez Panattoni Europe parku Lisi Ogon. Zrealizowane przez dewelopera centrum produkcyjno-magazynowo-usługowe z częścią biurową powstało w rejonie ulic Wiejskiej i Wyczynowej.

ALDI planuje zwiększyć liczbę sklepów o 50%

Nowootwarty obiekt jest drugim magazynem sieci ALDI w kraju. "To dla nas ważny i przełomowy moment, poprzedzony latami wytężonej pracy i rozwoju" – przyznaje Wojciech Łubieński, prezes zarządu ALDI Polska i zapowiada intensywna ekspansję szyldu w Polsce.

Na przestrzeni najbliższych dwóch lat planujemy powiększyć ilość naszych placówek o 50%. Rozwijamy się jako marka, ale mamy nadzieję, że nasz rozwój przyczyni się także do rozwoju województwa i gminy.

Wojciech Łubieński, prezes zarządu ALDI Polska

Jak zaznacza Wojciech Łubieński, szczególnie mocno stawia w tej chwili na nowe lokalizacje w województwach pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Jak dodaje, "nowe centrum dystrybucji zagwarantuje sprawne zaopatrywanie sklepów w północnej i centralnej części Polski, gdzie powstaje najwięcej obiektów ALDI". 

Ekologiczne rozwiązania w nowej inwestycji

Jak podkreśla ALDI, spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie. Dlatego nowy magazyn uzyskał w systemie BREEAM ocenę na poziomie Very Good. Budynek został wyposażony w głosową kompletację zamówień – Pick by Voice, a w przyszłości zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy do 500 kWp. Magazyn posiada całkowitą powierzchnię 43 300 m2, z czego powierzchnia obszaru chłodzonego wynosi około 11.000 mkw., z kolei biura zajmą 2 263 mkw.. Część magazynowa pomieści 23 tys. europalet.

W magazynie zastosowano liczne rozwiązania ekologiczne m.in. oświetlenie LED, parking ze stacjami ładowania samochodów elektrycznych, zamontowano zewnętrzną, elektryczną ochronę przeciwsłoneczną, która sterowana jest przez automatykę pogodową. Docelowo w planach jest budowa farmy fotowoltaicznej, by zyskać większą niezależność energetyczną. Budowa magazynu dla sieci sklepów ALDI trwała 9 miesięcy.


Foto: mat. prasowe

Reklama