Zapadła decyzja odwołania Norberta Kaczmarczyka. Jaki był powód?

Zapadła decyzja odwołania Norberta Kaczmarczyka. Jaki był powód?

Kierownictwa PiS zdecydowało o odwołaniu Norberta Kaczmarczyka ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnika Rządu do spraw Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych.

Doniesienia te zostały potwierdzone we wtorek na antenie Polskiego Radia 24 przez wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszarda Terleckiego.

W poniedziałek prezydium Komitetu Politycznego PiS zdecydowało, że ta dymisja musi nastąpić i ona nastąpi.

szef klubu PiS Ryszard Terleck

Przyczyną wesele?

Na uroczystości weselnej Norberta Kaczmarczyka bawiło się ponad 500 osób, w tym czołowi politycy Solidarnej Polski. Decyzja odwołania związana jest między innymi z kontrowersjami wokół prezentu ślubnego dla wiceministra. Chodzi o prezent od brata jakim był ciągnik o wartości 1,5 mln zł.

Wirtualna Polska ujawniła także, że Kaczmarczyk w budzący wątpliwości sposób pomógł swojemu bratu Konradowi w poddzierżawieniu 140 hektarów państwowej ziemi, omijając przepisy o dzierżawie, wprowadzone przez PiS.

Dymisja po roku

Norbert Kaczmarczyk w 2019 roku kandydował do Sejmu z listy PiS. Jest rolnikiem, współprowadzi 300-hektarowe gospodarstwo rolne.

Na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnika Rządu do spraw Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych został powołany 10 listopada 2021 roku.

Kaczmarczyk zasiadał w sejmowych komisjach: Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży. Poseł był także przewodniczącym Rolnego Zespołu Parlamentarnego.


Fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Reklama