Majonez Kielecki doczekał się swojego dnia. A wszystko zaczęło się w 1959 roku

Majonez Kielecki doczekał się swojego dnia. A wszystko zaczęło się w 1959 roku

Flagowy produkt Wytwórczej Spółdzielni Pracy "Społem" obchodzi swój dzień 15 września. Data ta w ubiegłym roku została oficjalnie wprowadzona do jednego z najpopularniejszych internetowych kalendarzy tzw. świąt nietypowych na portalu kalbi.pl jako Dzień Majonezu Kieleckiego.

Data nie jest przypadkowa. Według informacji przekazywanych przez najstarszych, emerytowanych pracowników spółdzielni "Społem" wynika, że produkcja Majonezu Kieleckiego na tak dużą skalę rozpoczęła się w połowie września, dlatego to 15 września został oficjalnie dniem Majonezu Kieleckiego.

Ponad 60 lat Majonezu Kieleckiego

Majonez Kielecki był pierwszym majonezem w Polsce produkowanym na skalę przemysłową. Od momentu rozpoczęcia tak dużej skali produkcji tego produktu minęły już 63 lata. 

Ciekawostką może być fakt, że produkcja Majonezu Kieleckiego na masową skalę wystartowała w 1959 roku, a kilka lat później na podstawie receptury Kieleckiego została opracowana tzw. polska norma majonezu. W jego składzie znajdziemy tylko naturalne składniki najwyższej jakości – bez barwników, konserwantów czy ulepszaczy smaku.

Majonez Kielecki jest symbolem tradycji, znany od pokoleń i niezmienny w smaku. Nasza firma od początku stawia na najwyższą jakość, dzięki czemu zdobyliśmy zaufanie konsumentów. Niezmiernie cieszy nas fakt, że Polacy coraz bardziej doceniają rodzime produkty, a Majonez Kielecki doczekał się swojego dnia w kalendarzu świąt nietypowych. To pokazuje jak ważna dla naszych konsumentów jest jakość i tradycja.

Zbigniew Mojecki, z-ca prezesa ds. handlowych WSP "Społem"

Znany od pokoleń

Tak więc, Majonez Kielecki w polskich domach wykorzystywany jest od pokoleń. Doskonale sprawdza się jako sos podkreślający smak, np. do jajek lub jako baza sosu do sałatek, zapiekanek, kanapek czy dressingów. Nie każdy jednak wie, że majonez równie doskonale nadaje się… do wypieków. Dodanie nawet niewielkiej jego ilości do ciasta sprawi, że zyska ono wilgotności i puszystości. Majonez Kielecki to także jeden z głównych dodatków na świątecznych stołach w polskich domach.

Na sklepowych półkach zarówno w Polsce, jak i za granicą konsumenci mogą znaleźć wersję roślinną, z czosnkiem, z mniejszą zawartością tłuszczów i cukrów, czyli tzw. Majonez Kielecki lekki oraz z wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych, znany jako Omega-3.


Foto: mat. prasowe

Reklama