ALDI usuwa daty przydatności do spożycia z 60 produktów marki własnej

ALDI usuwa daty przydatności do spożycia z 60 produktów marki własnej

Aldi ogłosiło plany usunięcia daty przydatności do spożycia z około 60 produktów marki własnej. W ten sposób chce walczyć z marnowaniem żywności, co wpisuje się w zobowiązanie sieci do jej ograniczenia o 20% do 2025 roku i zmniejszenia o połowę do 2030 roku.

Aldi pozbywa się dat przydatności do spożycia

Do końca roku piąty co do wielkości supermarket w Wielkiej Brytanii usunie daty przydatności do spożycia z około 60 linii świeżych owoców i warzyw, w tym jabłek i gruszek, owoców cytrusowych, ziemniaków, marchwi czy cebuli. Działanie to ma pomóc gospodarstwom domowym oszczędzać na marnotrawieniu żywności.

Jednym z powodów, dla których jesteśmy najtańszym supermarketem w Wielkiej Brytanii, jest to, że ograniczamy ilość odpadów, gdziekolwiek je widzimy. Pozbywając się tych dat na opakowaniach, możemy pomóc klientom uzyskać jeszcze lepszą wartość, zmniejszając ilość marnowanej żywności w domu.

Liz Fox, dyrektor ds. odpowiedzialności korporacyjnej w Aldi UK

W drodze do ograniczania marnotrawstwa żywności

W ramach programu ograniczania marnowania żywności supermarket nawiązał współpracę z Neighborly, aby przekazać 700 000 posiłków podczas letnich wakacji.

Sieć nawiązała również współpracę z aplikacją Too Good To Go. W wybranych sklepach produkty z krótką datą ważności do spożycia o wartości 10 GBP trafiają do "Magicznych toreb", które klienci mogą kupić w cenie 3, GBP. 


Foto: mat. prasowe

Reklama