Rekordowa sprzedaż Pernod Ricard. Przekroczyła 10 mld euro w roku 21/22

Rekordowa sprzedaż Pernod Ricard. Przekroczyła 10 mld euro w roku 21/22

Pernod Ricard, jedna z największych na świecie grup alkoholowych, podała wyniki za rok finansowy 21/22. Podczas 12 miesięcy zakończonych w czerwcu, sprzedaż osiągnęła poziom 10 701 mld euro, co oznacza wzrost organiczny o 17%.

Wzrosty sprzedaży były widoczne na wszystkich kluczowych rynkach. Na rynku amerykańskim odnotowano 8% wzrost, w Chinach – 5%, w Indiach – 28%, a w Europie – 19%.

Sprzedaż przekroczyła granicę 10 mld euro

Alexandre Ricard, prezes i dyrektor generalny Pernod Ricard, przyznał, że rok finansowy 2021/22 był rekordowy dla firmy pod wieloma względami. Wzrosty były w tym czasie napędzane przez wszystkie regiony i kategorie.

"Nasza sprzedaż przekroczyła symboliczny kamień milowy w wysokości 10 miliardów euro przy naszym najszybszym tempie wzrostu od ponad 30 lat, zapewniając rekordowy zysk w wysokości 3 miliardów euro z powtarzalnych operacji przy rekordowej marży operacyjnej wynoszącej 28,3%" – wyjaśnił. 

Optymistyczne spojrzenie na przyszłość

Prezes Pernod Ricard zwrócił uwagę na powrót konsumentów do spotkań towarzyskich, wywołany pierwotnie pandemią. "(...) chciałbym skorzystać z okazji, aby pochwalić nasze zespoły, których zaangażowanie nigdy się nie zachwiało i które nadal odgrywają kluczową rolę w ułatwianiu biesiadnych doświadczeń z naszymi markami na całym świecie" – dodał Alexandre Ricard.

"Chociaż mamy do czynienia z trudnym i niestabilnym środowiskiem, jestem przekonany, że nasza wyjątkowa przewaga konkurencyjna i szybkie wdrożenie naszej cyfrowej transformacji umożliwią nam osiągnięcie średnioterminowych ram finansowych od roku obrotowego 23 do roku obrotowego 25" – podsumował. 


Foto: mat. prasowe

Reklama