Adidas wybrał Warszawę na swoje centrum w regionie. W stolicy powstał pierwszy taki sklep

Adidas wybrał Warszawę na swoje centrum w regionie. W stolicy powstał pierwszy taki sklep

Adidas wybrał Warszawę jako siedzibę największego sklepu w Europie Środkowo-Wschodniej, podkreślając zarazem kluczowe znaczenie miasta dla marki.

Nowy sklep adidas otwiera się 1 września w Domach Towarowych Wars Sawa Junior, w samym sercu stolicy. Składa się z 3 pięter z widokiem na Pałac Kultury, z których każde oferuje inne atrakcje i opowiada inną historię. 

Inkluzywność i ekologia w wykonaniu adidas

Adidas w nowym sklepie podkreśla ważne dla marki wartości – sport, lifestyle, kulturę, inkluzywność i zrównoważony rozwój, które są reprezentowane m.in. poprzez różnorodne manekiny czy sztukę lokalnych twórców.

W sklepie wykorzystano materiały z recyklingu, nadano nowe życie designerskim meblom z lat 50-tych i 60-tych, a także wykorzystano podłogę ze starej siłowni. Ponadto, obiekt został zgłoszony do certyfikacji LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) oceniającej budynki pod kątem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Cyfrowe rozwiązania w sklepie adidas

Sklep jest naszpikowany cyfrowymi i wirtualnymi rozwiązaniami, które będą atrakcją dla klientów i ułatwią im wybór produktów. Oprócz opcji Click & Collect, klienci mają do dyspozycji rozwiązanie BITM (Bring It To Me), dzięki któremu mogą zeskanować wybrane buty w sklepie za pomocą aplikacji adidas, a obsługa dostarczy im produkt w wybranym rozmiarze do miejsca, w którym się znajdują.

Strefa kasowa w nowym sklepie adidas w centrum Warszawy (adidas)

Jeśli klienci nie znajdą w sklepie produktu, którego szukali, mogą skorzystać z opcji Endless Aisle, czyli zamówić produkt w sklepie z dostawą do domu.

Interaktywne ekrany pozwolą przenieść się w inne miejsce

W przymierzalniach znajdują się ekrany, które umożliwią klientom przeniesienie się w inne miejsce i obejrzenie produktów w innych okolicznościach, np. wśród przyrody czy na trasie biegowej, dzięki opcji zmiany wirtualnego tła w przymierzalni.

W sklepie znajdują się też multimedialne rozwiązania, których celem jest zwiększanie świadomości na temat zrównoważonego rozwoju, m.in. interaktywne ekrany, na których klienci mogą zagrać w grę o tematyce związanej z ochroną środowiska, zachęcającą do zbierania i segregowania plastikowych odpadów. Ekrany reagują na ruch rąk dzięki wbudowanym kamerom, więc możemy "zbierać" plastikowe odpady pływające w wodzie.

Na piętrze sklepu adidas znajduje się DJ-ka. Marka zamierza udostępniać przestrzeń sklepu lokalnym artystom (adidas)

Ponadto adidas zachęca do ograniczenia zużycia plastiku również za pomocą punktów do uzupełniania wody pitnej zaprojektowanych we współpracy z Leogant, które znajdują się na każdym piętrze sklepu.

Sports Base Warsaw w centrum adidas Warszawa

By podkreślić zakorzenienie marki w sporcie, na ostatnim piętrze adidas Warszawa mieści się Sports Base Warsaw, czyli przestrzeń, gdzie można trenować z widokiem na Pałac Kultury, ale również spotkać się ze znajomymi i napić dobrej kawy. Wewnątrz znajdują się szatnie, szafki, prysznice, duża sala treningowa z dostępem do wolnych ciężarów (m.in. maty, kettle, hantle, skrzynie, płotki itd.) oraz strefa chilloutu.

W strefie Sports Base Warsaw będą odbywały się bezpłatne zajęcia sportowe, jak joga czy taniec (adidas)

Sports Base Warsaw jest miejscem bezpłatnym, otwartym dla wszystkich, gdzie regularnie będą odbywały się treningi m.in. biegowe, joga, funkcjonalne, czy taneczne. A to wszystko pod okiem charyzmatycznych trenerów adidas Runners Warsaw.  W strefie będą odbywać się też spotkania ze sportowcami i ekspertami na temat fizjologii, odżywiania i mindsetu oraz warszaty kreatywne z lokalnymi artystami.

Kiedy otwarcie sklepu adidas w Warszawie?

Adidas Warszawa będzie otwarte dla klientów już od godziny 12:00 w dniu 1 września w Domach Towarowych Wars Sawa Junior.


Foto: biuro prasowe adidas

Reklama