Bobby Burger dzieli menu na pół. 50% zajmą wegańskie pozycje

Bobby Burger dzieli menu na pół. 50% zajmą wegańskie pozycje

Bobby Burger obchodzi właśnie swoje 10-lecie. Z tej okazji marka przygotowała zupełnie nowe menu, w którym wszystkie burgery będą dostępne w wersji wegańskiej. Menu "50/50" to zupełna nowość na rynku.

A to jeszcze nie koniec. W wege burgerach zagoszczą produkty wyhodowane... w budynku firmy na warszawskiej Pradze. A wszystko to między innymi dzięki własnej farmie wertykalnej.  

Wege oferta w Bobby Burger

Menu "50/50" to zupełna nowość. Jego założeniem było stworzenie wegan lustrzanego odbicia pozycji mięsnych. Każdy burger serwowany z wołowiną będzie można zjeść z produkowanym przez sieć kotletem roślinnym.

Do wyboru będą cztery różne wegankotlety – buraczany, marchewkowy, grzybowy i Wołovegan. Ten ostatni ma najbardziej przypominać wołowinę, choć nie będzie jej ani grama. Kotlet powstaje na bazie teksturatu grochowego, uzupełnionego nasionami chia, aramantusem i siemieniem lnianym, które uznawane są za super foods. 

Kanapki są inspirowane kuchniami z całego świata, gdzie dodatkowo pojawią się autorskie sosy i chutneye.  

Stawiamy na najwyższą jakość i bierzemy odpowiedzialność za to, co przygotowujemy. Chcemy, żeby tworzone przez nas burgery były nie tylko smaczne, ale też zdrowe(wartościowe). Z tego względu przy produkcji używamy bezpiecznych, naturalnych surowców, które są przetworzone przemysłowo w możliwie najmniejszym stopniu.

Bogumił Jankiewicz, właściciel sieci Bobby Burger

W poszukiwaniu nowej tożsamości marki

Pomysł na zmiany narodził się w głowie Bogumiła Jankiewicza, właściciela sieci Bobby Burger, już jakiś czas temu. Jak przyznaje, "to kiełkowało i potrzebowało czasu". Nowe menu ma za zadanie wyjść na przeciw potrzebom klientów i spełnić oczekiwania nawet najbardziej restrykcyjnych wegan. 

Jak podkreśla Jankiewicz, firma nie zatrzymuje się i podejmuje kolejne kroki w stronę dalszego świadomego rozwoju. "Obserwujemy świat, aby ostatecznie nadać Bobby Burgerowi nową tożsamość" – dodaje.

Oprócz nowych smaków, na mapie Warszawy Bobby Burger otwiera flagowy lokal przy ulicy Puławskiej 204, gdzie będzie można obserwować, jak powstają burgery. W centralnym miejscu lokalu został ustawiony specjalny grill, który przyjmie kształt znaku Yin Yang, co swoją symboliką będzie współgrać z nową kartą. 

Wołowina i warzywa będą smażone na oddzielonych od siebie częściach. Całość przyjmie formę "live cookingu". Wszystko po to, aby zapewnić zwolennikom kuchni bezmięsnej gwarancję czystości dań. 

Bobby Burger stworzył bekon, który nie ma nic wspólnego z mięsem

Kto z nas nie jest fanem boczku? Jego po prostu nie da się nie lubić, a już szczególnie w połączeniu z pysznymi składnikami w burgerze. Ale co zrobić, kiedy jesteśmy weganami? Bobby Burger i na to znalazł rozwiązanie. Firma stworzyła bekon, który totalnie nie ma nic wspólnego z mięsem. Jego autorska receptura jest w 100% wegańska i naturalna, a smak – 10/10.  

Od zera do burgera 

Zmiany zachodzą także w całym procesie produkcji. Dzięki projektowi stworzenia "Kuchni Centralnej" w warszawskiej siedzibie marki, składniki do burgerów w Bobby Burger będą przygotowywane zupełnie od zera. Wszystko w oparciu o własne receptury.

W praktyce oznacza to między innymi wypiek bułek składających się z samych ziaren, przygotowywanie kotletów wegańskich, czy produkcja sosów typu chutney.  

Ale to jeszcze nie koniec. Marka jako pierwsza sieć restauracyjna w Warszawie, tworzy farmę wertykalną, w której uprawiane są warzywa liściaste i zioła. Dzięki temu jeszcze więcej składników dla szefów kuchni jest zatem dostępnych od ręki.


Foto: mat. prasowe

Reklama