Producent wyrobów piekarniczych otwiera międzynarodowe biuro w Polsce

Producent wyrobów piekarniczych otwiera międzynarodowe biuro w&nbspPolsce

Międzynarodowa ekspansja Baker & Baker nabiera tempa. Europejski producent wyrobów piekarniczych rozszerza swoją obecność w Europie Wschodniej i otwiera międzynarodowe biuro w stolicy Polski – Warszawie.

Baker & Baker z roku na rok zwiększa swój udział w rynku. Nowe biuro ma stanowić centrum dla klientów detalicznych, hurtowych i gastronomicznych z Europy Środkowo-Wschodniej. W budynku znajdzie się również showroom z małym studiem piekarniczym, który zapewni możliwość spotkań z klientami oraz degustacji.

Biuro Baker & Baker w Warszawie

Warszawski zespół będzie zatrudniał na początkowym etapie siedmiu ekspertów między innymi z logistyki, sprzedaży i marketingu. Jednocześnie, pracownicy Baker & Baker z innych rynków Europy Wschodniej, takich jak Słowacja i Węgry, będą nadal rozwijać obecną bazę kontrahentów.

Nasze nowe biuro będzie doskonałą bazą w Europie Wschodniej, umożliwi nam bliższy kontakt z klientami na co dzień i pozwoli nam pozyskać nowych kontrahentów.

Ewelina Franczak z warszawskiego oddziału Baker & Baker

Wyroby piekarnicze przeznaczone na rynki Europy Wschodniej będą nadal produkowane w zakładach Baker & Baker w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Portugalii, a firma zachowa swoje magazyny w Polsce.

Poświęciliśmy czas, aby nasze nowe, polskie biuro spełniało geograficzne i funkcjonalne potrzeby naszych pracowników
i klientów. Utrudnienia spowodowane przez COVID-19 spowodowały opóźnienie w starcie projektu, gdyż już wcześniej planowaliśmy zwiększyć naszą obecność w Polsce. Cieszymy się, że możemy zacząć pracę na pełnych obrotach.

Ryan Perera, dyrektor sprzedaży międzynarodowej w Baker & Baker

Nowa lokalizacja producenta ma być centrum dla klientów detalicznych, hurtowych oraz gastronomicznych. Jak informuje firma, Polska odnotowuje stały wzrost i pozyskuje nowych klientów w tych trzech kluczowych segmentach.


Foto: mat. prasowe 

Reklama