Carrefour przedstawił pierwszą ofertę franczyzową dla hipermarketów

Carrefour przedstawił pierwszą ofertę franczyzową dla hipermarketów

Po supermarketach i sklepach convenience, przyszedł czas na hipermarkety. Carrefour przygotował specjalną ofertę franczyzową dla tego segmentu.

Carrefour rozwija ofertę franczyzową. Sieć właśnie przedstawiła strategię dla największych sklepów w swoim portfelu, czyli hipermarketów. Oferta skierowana jest zarówno do przedsiębiorców posiadających własny lokal, jak też inwestorów, którzy chcieliby przejąć już działający sklep. 

Franczyza hipermarketów w ofercie Carrefour

Pierwszy sklep franczyzowy Carrefour powstał w Polsce 2007 roku w segmencie convenience. Od tego czasu sieć otworzyła w Polsce ponad 700 sklepów w tym formacie, a także ponad 30 supermarketów franczyzowych, z których pierwszy powstał w 2018 roku. Jak informuje firma, rozwój większego formatu nie tylko pozwolił przyspieszyć ekspansję na polskim rynku, ale także pomaga jej rozwijać rentowność.

Co ważne, przekazując własny, funkcjonujący na rynku super- czy hipermarket, mamy pełną wiedzę na temat jego mocnych i słabych strony. Dane te udostępniamy naszym partnerom, a dzięki bliskiej współpracy, uzupełnieniu oferty o produkty i usługi z lokalnego rynku, a także dzięki zaangażowaniu naszych franczyzobiorców, wyniki takich sklepów rosną z tygodnia na tydzień. Jesteśmy przekonani, że format hipermarketów prowadzony w modelu franczyzowym, osiągnie podobny sukces na polskim rynku.

Marek Lipka, członek zarządu, dyrektor handlowy i Supply Chain w Carrefour Polska

Franczyzę największego swojego formatu, czyli hipermarketów, Carrefour będzie rozwijał się zarówno otwierając z partnerami biznesowymi nowe sklepy, jak również przekazując im te już działające. "Oba te modele z sukcesem sprawdziły się w oferowanej przez nas od 2018 roku franczyzie w segmencie supermarketów" – zaznacza Marek Lipka, członek zarządu, dyrektor handlowy i Supply Chain w Carrefour Polska.

W samym 2022 roku sieć Carrefour otworzyła już łącznie 10 supermarketów franczyzowych.

Pierwszy franczyzowy hipermarket zostanie otwarty już we wrześniu

Pierwszym hipermarketem Carrefour prowadzonym przez niezależnego przedsiębiorcę i franczyzobiorcę sieci będzie placówka mieszcząca się w Bełchatowie przy ulicy Kolejowej, która rozpocznie działalność w nowej formule już we wrześniu tego roku.

Hipermarket w Bełchatowie został otwarty w 2020 roku.  Zatrudnia ok. 40 pracowników i oferuje klientom ponad 27 tys. produktów. Wszyscy pracownicy obecnego sklepu Carrefour utrzymają zatrudnienie w nowej placówce franczyzowej.


Foto: mat. prasowe (Carrefour Polska)

Reklama