Rośnie zainteresowanie zakupami w parkach handlowych. Trei otwiera kolejny obiekt

Rośnie zainteresowanie zakupami w parkach handlowych. Trei otwiera kolejny obiekt

Trei Real Estate Poland, międzynarodowy deweloper nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, otworzył w Otwocku swój trzydziesty już Vendo Park w Polsce. Nieruchomość o powierzchni ponad 9 000 mkw. jest jednocześnie jednym z największych parków handlowych należących do dewelopera.

To już 30. Vendo Park w portfolio Trei. Firma planuje jeszcze w tym roku otwarcie co najmniej czterech kolejnych projektów, w tym Vendo Parku w Skarżysku-Kamiennej. Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland, przyznaje, że zainteresowanie kosnumentów tego typu obiektami znacznie rośnie.

Obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania zakupami w obiektach typu convenience. Społeczeństwo przekonało się do parków handlowych w czasie pandemii, a ich popularność cały czas rośnie m.in. dlatego, że pozwalają na sprawny i szybki zakup niezbędnych na co dzień produktów. Ma to odzwierciedlenie w coraz większej liczbie inwestycji w sektorze parków handlowych. 

Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland

Trzydziesty park handlowy w portfolio Trei

Park handlowy w Otwocku to drugi projekt zrealizowany w ramach podpisanej pod koniec 2021 r. umowy joint venture pomiędzy Trei a inwestorem Patron Capital. Wartość inwestycji wyniosła 12,1 mln euro.

Budowa parku handlowego w Otwocku rozpoczęła się we wrześniu 2021 r. Vendo Park powstał na działce o powierzchni 3,7 ha zlokalizowanej przy ul. Ryszarda Kuklińskiego 1. Na ponad 9 000 mkw. znajduje się piętnaście sklepów.

W gronie najemców są takie marki jak: Hebe, Media Expert, KiK, Martes Sport, Rossmann oraz debiutujące w mieście: Netto, Maxi Zoo, Dealz, Sinsay, Action, TEDi, Smyk, Deichmann oraz kaes. Bogata i zróżnicowana oferta została starannie dobrana tak, by zapewnić odwiedzającym dostęp do niezbędnych produktów oraz poszerzyć lokalne możliwości zakupowe.

Współpraca Trei z Patron Capital

W ramach podpisanej pod koniec 2021 r. umowy joint venture Patron Capital, paneuropejski inwestor instytucjonalny skupiający się na inwestycjach zabezpieczonych nieruchomościami, oraz Trei Real Estate, międzynarodowy deweloper i właściciel nieruchomości mieszkaniowych oraz handlowych, zrealizują i będą zarządzać około 20 parkami handlowymi w Polsce pod marką Vendo Park.

Partnerzy planują zainwestować we wspólne przedsięwzięcie około 140 mln euro w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat. W wyniku współpracy w IV kwartale 2021 r. został otwarty obiekt w Chorzowie, a ten w Otwocku jest drugim z kolei. W przygotowaniu są jeszcze Vendo Parki w trzech lokalizacjach w: Łapach, Skarżysku Kamiennej i Siedlcach.


Foto: Vendo Park w Otwocku (mat. prasowe)

Reklama