Drożyzna zagląda do Biedronki. Dyskonter podnosi ceny wielu produktów

Drożyzna zagląda do Biedronki. Dyskonter podnosi ceny wielu produktów

"Inflacja nie odpuszcza" – komentuje Rafał Mundry, który każdego tygodnia analizuje ceny w sklepach sieci Biedronka za pośrednictwem aplikacji Glovo.

Rafał Mundry jako pierwszy ujawnił styczniowe zagranie dyskontera, kiedy sieć na tydzień przed wprowadzeniem zerowego VAT-u na żywność, zdecydowała się podnieść ceny wielu produktów. Teraz informuje o kolejnej fali podwyżek.

Biedronka podnosi ceny produktów

Po pierwszym weekendzie sierpnia br. Rafał Mundry zauważył kolejne podwyżki cen występujące wśród wielu kategorii podstawowych produktów. Wszystko wskazuje na to, że inflacja zawitała w końcu także do Biedronki.

Wśród produktów, które pod lupę wziął Rafał Mundry znajdują się m.in. sery, ryże, ketchupy czy papier toaletowy. Podwyżki rozpoczynają się od kilkudziesięciu groszy do nawet kilku złotych.

Które produkty podrożały w Biedronce?

Ceny rosną w Biedronce już od jakiegoś czasu. Jednak, jak zaznaczył Rafał Mundry na Twitterze, po pierwszym weekendzie sierpnia były one bardzo szerokie. Dotyczyły wielu produktów, w tym serów, twarogów, ryżu, produktów z pomidorów, a także papieru toaletowego.

W przypadku sera cheddar różnica wyniosła ponad 1,36 zł. W weekend za ten produkt trzeba było zapłacić za pośrednictwem Glovo 8,63 zł. Po weekendzie już 9,99 zł. W przypadku pozostałych serów różnica ceny wyniosła średnio kilkadziesiąt groszy.

Wyższe ceny dotknęły także sera białego oraz ryżu. I tak za serek wiejski Piątnica, który przed podwyżką kosztował 1,99 zł, obecnie trzeba zapłacić 2,37 zł. Z kolei cena za ryż biały podskoczyła z 3,80 zł do 4,47 zł.

O dwa złote podrożal natomiast ketchup Pudliszki, którego 990-gramowe opakowanie po weekendzie kosztuje już 9,99 zł. Ketchup marki Heinz 450 g zmienił natomiast cenę z 5,49 zł na 6,99 zł. Podwyżka dotknęła także papieru toaletowego. W przypadku marki Regina konsumenci muszą zapłacić 2 zł więcej.


Foto: wiadomoscispozywcze.pl

Reklama