Sklep Lidla przyciągnął 80 tys. klientów podczas Pol'and'Rock Festival

Sklep Lidla przyciągnął 80 tys. klientów podczas Pol'and'Rock Festival

Sklep Lidla pojawił się na Pol'and'Rock Festival już po raz dwunasty. W czasie tegorocznego wydarzenia organizowanego przez Jurka Owsiaka, polowy sklep odwiedziło ponad 80 000 osób. W tym czasie pracowało w nim ponad 160 osób. Co okazało się hitem zakupowym?

W sercu festiwalowego pola, już po raz 12. powstał polowy sklep Lidla, który wypełniły produkty spożywcze i niezbędne akcesoria. Przez ponad 100 godzin nieprzerwanej pracy sklepu odwiedziło go ponad 80 000 osób – to mniej więcej tyle ile mieszkańców ma Jelenia Góra.

Lidl’n’Rock, czyli Rockowa Wyspa Lidla

Rockowy sklep Lidl Polska był absolutnie kolorowy i jedyny w swoim rodzaju. Został otwarty już od wtorku 2 sierpnia, a swoje drzwi zamknął dopiero w niedzielę, 7 sierpnia tak, aby przybywający z wyprzedzeniem festiwalowi goście oraz ci, którzy przedłużyli swój pobyt do niedzieli, mogli dokonać zakupów na miejscu.

Warto podkreślić, że ceny w rockowym sklepie były dokładnie takie jak w każdym innym obiekcie Lidl Polska – atrakcyjne i niskie. Co więcej, z aplikacją zakupową Lidl Plus na uczestników Festiwalu czekały specjalne kupony rabatowe.

Co najczęściej kupowali festiwalowicze?

Przez 6 dni pracy rockowego sklepu, odwiedziło go ponad 80 000 festiwalowych gości, to mniej więcej tyle ile mieszkańców liczą takie miasta jak Jelenia Góra lub Siedlce, czy Nowy Sącz.

Sklep był zaopatrzony w produkty spożywcze oraz środki higieniczne i akcesoria. Piękna pogoda dopisywała w tym roku przez wszystkie dni wydarzenia, dlatego jednym ze sprzedażowych hitów była woda źródlana. Festiwalowi klienci chętnie chłodzili się napojem kawowym dostępnym w strefie chłodniczej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W kategorii "owoce i warzywa" zdecydowanie królował pożywny banan. Natomiast w ramach "Piekarni w sercu Lidla" niekwestionowaną królową okazała się pizzerina oraz zaraz po niej kajzerka.

Ciekawostką sprzedażową w kategorii artykułów przemysłowych okazały się damskie japonki..., których Lidl sprzedał na Festiwalu blisko 700 par.

Festiwalowa załoga rockowego sklepu Lidla

Festiwalowy sklep nie mógłby funkcjonować gdyby nie 162-osobowa załoga, która przybyła na Festiwal z różnych bliższych i dalszych zakątków Polski. Większość rockowego zespołu stanowili pracownicy sklepów sieci, którzy na czas Festiwalu przenieśli się w jego okolice, aby pracować w rockowym sklepie oraz po godzinach pracy spędzać czas na koncertach.

Blisko 20 osób z całej załogi stanowili pracownicy biurowi, którzy zdecydowali się opuścić swoje biurka i przeżyć przygodę na Festiwalu, również wspierając rockową załogę. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Działu Budowlanego, Marketingu, Controllingu, Obsługi Klienta, Biur Sprzedaży, a nawet jeden informatyk.

Lidl Polska z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Lidl Polska gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy już od ponad 13 lat. Każdego roku pracownicy ponad 800 sklepów sieci zamieniają się wolontariuszy WOŚP, razem z klientami zbierając środki na cele Finałów WOŚP. D

otychczas dzięki zbiórkom pieniężnym prowadzonym w sklepach Lidl Polska oraz innym działaniom firmy – udziałowi w aukcjach charytatywnych oraz sprzedaży gadżetów z serduszkiem WOŚP – sieć przekazała na  działania WOŚP ponad 39 mln złotych. To właśnie w podziękowaniu wszystkim wolontariuszom za ich ogromne zaangażowanie podczas zbiórek, firma Lidl Polska każdego roku jest obecna na Festiwalu Pol’and’Rock.


Foto: yt.com

Reklama