Carlsberg wznowił produkcję w Ukrainie. Firma aktualizuje prognozę roczną

Carlsberg wznowił produkcję w&nbspUkrainie. Firma aktualizuje prognozę roczną

Grupa Carlsberg osiągnęła stały poziom działalności w Ukrainie – przekazała firma. W związku z tym, producent zaktualizował całoroczną prognozę. 

W związku z zawieszeniem produkcji w Ukrainie, które nastąpiło wkrótce po rosyjskiej agresji, Grupa Carlsberg 21 kwietnia przedstawiła zmianę podejścia księgowego do tego regionu. Cztery miesiące po tej decyzji, firma poinformowała o wznowieniu produkcji we wszystkich trzech browarach w kraju, dzięki czemu całoroczny wynik operacyjny w Ukrainie zostanie uwzględniony w zysku operacyjnym Grupy.

Carlsberg wznowił działalność w Ukrainie

Zgodnie z zaleceniami ukraińskich pracowników, firma na przestrzeni kwietnia i maja zwiększyła produkcję w dwóch browarach. Pod koniec czerwca przywrócono z kolei produkcję w trzecim zakładzie.

"W konsekwencji, w związku z przywróceniem stałego poziomu działalności, całoroczny wynik operacyjny na Ukrainie zostanie uwzględniony w zysku operacyjnym" – przekazała firma.

Firma przedstawia nową prognozę roczną

Firma spodziewa się wysokiego jednocyfrowego wzrostu organicznego zysku operacyjnego. Nowa perspektywa zastępuje poprzednie wytyczne z 21 kwietnia 2022 r. dotyczące organicznego rozwoju zysku operacyjnego na poziomie od -5% do +2% (lub od -1% do +7%, przy całkowitym wyłączeniu działalności ukraińskiej w latach 2021 i 2022).

W 2021 r. biznes w Ukrainie wygenerował wolumen 6,5 mln hl, przychody 2,0 mld DKK i zysk operacyjny 445 mln DKK.


Foto: Carlsberg Group

Reklama