Żabka Nano wychodzi poza granice. Sklep pojawił się w niemieckiej fabryce Tesli

Żabka Nano wychodzi poza granice. Sklep pojawił się w&nbspniemieckiej fabryce Tesli

Placówki Żabka Nano to autonomiczne sklepy, których liczba w Polsce przekroczyła już 50 lokalizacji. Jak przekazuje poznański oddział "Gazety Wyborczej", bezobsługowy sklep pojawił się także poza granicami naszego kraju – w fabryce Tesli pod Berlinem.

Żabka nie komunikowała powstania nowej placówki w niemieckim zakładzie. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", dziennik dowiedział się o tym ze zdjęć, które publikowali na Facebooku pracownicy fabryki, w której powstają samochody marki Tesla.

Żabka Nano w fabryce Tesli

Dziennik zwraca uwagę na kłopoty fabryki. "(...) już na początku lipca Tesla zawiesiła pracę w fabryce na dwa tygodnie. Powód to kłopoty z jakością i brak pracowników" – pisze poznańska Wyborcza. 

Zakład produkujący samochody Tesla znajduje się zaledwie godzinę drogi od polskiej granicy. Nie powinno zatem dziwić, że około 10% zatrudnionych tam pracowników to Polacy. Z dużym prawdopodobieństwem obecność Żabki Nano ma uprzyjemnić ich pracę. 

"Tajny" sklep

Sprawę po fakcie skomentowała także sama Żabka. "Potwierdzamy, że pilotażowo ulokowaliśmy jedną placówkę poza granicami Polski – jest to efekt współpracy partnerskiej, dedykowany konkretnej grupie klientów. Ze względu na ograniczoną warunkami współpracy z partnerem dostępność sklepu, nie prowadzimy na ten temat komunikacji" – przekazał poznański oddział "Gazety Wyborczej".

Żabka mocno rozwija koncept sklepu bezobsługowego w Polsce. Sieć w lipcu br. liczyła już 50 placówek, co czyni ją największą siecią sklepów samoobsługowych w Europie. Poza tradycyjnymi lokalizacjami, nowe placówki pojawiają się także w formacie store-in-the-store, m.in. w sklepach Decathlon czy ostatnio także biurowcach.


Foto: Żabka Nano w Piasecznie (zdjęcie podglądowe) /Żabka Polska

Reklama